Centrum Społeczności
Advertisement

Globalni moderatorzy Dyskusji to grupa użytkowników z uprawnieniami do zarządzania Dyskusjami w obrębie całego Fandomu.

Zadania grupy to:

  • Pomoc w miejscach, w których lokalna administracja nie wzięła jeszcze udziału w dyskusji lub czuje się przytłoczona.
  • Pomoc w zaprowadzeniu lokalnych zasad w Dyskusjach na danej wiki.
  • Wspieranie rozwoju społeczności poprzez nadzór, interakcję oraz pisanie postów.
  • Tłumaczenie użytkownikom Dyskusji oraz aplikacji społeczności natury współpracy użytkowników, oraz edytowania.

Zwalczanie spamu oraz wandalizmu wciąż pozostaje w zakresie obowiązków grupy SOAP. Globalni moderatorzy zajmują się przede wszystkim wspieraniem oraz budowaniem społeczności Dyskusji.

Uprawnienia

Plakietka Globalnych moderatorów Dyskusji

Użytkownicy będący w tej grupie posiadają globalnie uprawnienia:

  • Takie same jak lokalni Moderatorzy dyskusji, m.in. edytowanie i usuwanie postów, przeglądanie zgłoszonej treści, zarządzanie kategoriami itd.
  • Blokady użytkownika na danej społeczności.
  • Wyróżniający ich globalny tag.

Prócz możliwości zablokowania użytkownika, globalni moderatorzy nie posiadają większych uprawnień aniżeli lokalni moderatorzy dyskusji mogący zarządzać Dyskusjami, Forum, Komentarzami oraz Czatem.

Uprawnienia te mają za zadanie umożliwić im działanie bez udziału administratora w dyskusji, jednak gdy takowy będzie brał aktywny udział, wszelkie działania będą z nim konsultowane.

Cel

Grupa ta została stworzona w celu pomocy konkretnym społecznościom nieradzącym sobie z zarządzaniem Dyskusjami, które poprosiły o to członków personelu Fandomu.

Globalni moderatorzy zazwyczaj działają w parach, po 2 osoby przypisane do konkretnej społeczności. Ułatwia to wspólne podejście do rozwiązania problemu, zwiększa zaufanie lokalnych użytkowników, a także pozwala odpocząć jednemu z moderatorów w razie takiej potrzeby.

Zgłoszenia o pomoc Globalnych moderatorów można zostawić na stronie zgłoszeń, jednak na nieanglojęzycznych społecznościach zaleca się konsultację z helperami.

Advertisement