FANDOM


Helperzy Fandomu to globalna grupa użytkowników składająca się z wolontariuszy służących pomocą tobie i twojej społeczności. Większość helperów to członkowie International Volunteering Team (IVT) i zajmują się konkretnym językiem na Fandomie.

Zadania

Helperzy pomogą ci z rozwijaniem twojej społeczności poprzez: ułatwienie nawigacji na wiki, poprawienie interfejsu i wyglądu, poprawienie jakości treści na wiki czy tworzenie nowych artykułów oraz pomoc w poprawieniu wyników w wyszukiwarkach jak Google.

Helperzy również wpadną przywitać założycieli i nowych edytorów. Możesz się z nimi skontaktować po polsku, jeśli chcesz o czymś poinformować, masz problem techniczny lub ze społecznością, potrzebujesz włączyć jakąś funkcję itd.

Do tego zajmują się zarządzaniem Centrum Społeczności. Regularnie śledzą aktywność i sprawdzają strony wsparcia jak prośby o adopcję, linki językowe czy spotlighty.

Uprawnienia

Helperzy posiadają globalne uprawnienia administratora i biurokraty, ale nie przewyższają ani nie zastępują lokalnej administracji. Zawsze zważają na opinie i poglądy społeczności, której pomagają i z nią współpracują. Biorą również pod uwagę lokalną politykę wiki.

Lista

Nazwa Uwagi
Nanaki Głównie wsparcie społeczności, Utilities
Vuh Głównie wsparcie społeczności
Luqgreg Głównie wsparcie społeczności

Pełną listę helperów, którzy edytowali tę wiki, znajdziesz na stronie Specjalna:Użytkownicy/helper. Na Fandomie można ich również poznać po tagu @fandom w podpisie.

Jeśli masz problem, którego helper nie może lub nie potrafi rozwiązać, lub chcesz porozmawiać z pracownikiem Fandomu – poproś o pomoc na Specjalna:Kontakt.

Dalsze wsparcie

Szukasz dalszego wsparcia lub masz pytanie? Sprawdź poniższe linki aby dowiedzieć się więcej.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.