FANDOMFandom jest szybko rozwijającym się portalem konsumenckim, gdzie miliony pasjonatów odkrywają, tworzą i dzielą się z innymi oszałamiającą ilością informacji na tysiące różnych tematów.

Społecznościowo-publikujące wiki opisują tematy od gier, anime i telewizji po ekologiczny styl życia i przepis na najlepszą czekoladę na świecie. Dzięki 75 tysięcy entuzjastom, którzy swymi publikacjami przyciągają ponad 30 milionów czytelników miesięcznie, Fandom plasuje się jako największy projekt, w którym treści generowane są przez użytkowników oraz znajduje się w rankingu 100 największych własności internetowych.

Fandom zrzesza projekty o tematyce rozrywkowej, grach, technologiach, polityce, hobby, poradach zdrowotnych, serialach, miejscowościach, pisaniu własnej literatury pięknej i inne.

Jako częścią ruchu wolnej własności intelektualnej, Fandom publikuje wszystkie materiały na wolnej licencji i działa jako Wolne Źródło na mechanizmie MediaWiki.

Odwiedź już teraz istniejące społeczności Fandomu lub załóż nowe.


Wiki-wordmark

Fandom zarządzany jest przez Wikia, Inc., z siedzibą główną w San Francisco, w Kalifornii, a założona została przez Jimmy'ego Walesa i Angelę Beesley w 2004.

Kontakt z namiTreści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA o ile nie wspomniano inaczej.