Centrum Społeczności
Advertisement

Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość przesyłania obrazów na Fandom.

Przysyłanie obrazów

Plik można załadować korzystając z tego formularza.

Aby przesłać plik, wykonaj kilka czynności:

  • Kliknij przycisk „Wybierz...” i zdecyduj, który plik chcesz przesłać;
  • Jego nazwa docelowa będzie domyślnie taka, jak na komputerze, z którego ją przesyłasz. Możesz ją zmienić w polu Nazwa docelowa;
  • W polu opis umieść dane o pliku (pochodzenie, licencja). Staraj się nie umieszczać informacji o tym, co znajduje się na grafice;
  • Jeżeli już wszystko ustaliłeś, kliknij „Prześlij plik”.

Pamiętaj, że pliki niezwiązane z projektem lub naruszające prawa autorskie będą usuwane.

Licencja

Obrazy na licencji Creative Commons lub będące w domenie publicznej są na Fandomie preferowane. Każdy obraz musi posiadać informacje o prawach autorskich dodaną podczas przesyłania. Obrazy bez takiej informacji naruszają prawa autorskie i są usuwane.

Obrazy z zewnętrznych źródeł

Wszelkie obrazy używane na Fandomie powinny być załadowywane bezpośrednio na serwer Fandomu. Nie powinno się linkować zewnętrznych obrazów, gdyż przeważnie udostępnienie obrazu tą drogą jest uznawane za kradzież transferu. Także z powodu ryzyka, iż obraz może w przyszłości zostać usunięty ze strony, na której obecnie się znajduje, na portalu Fandom nie polegamy na obrazach ładowanych tą drogą.

Korzystanie tą drogą z grafik innej wiki nie spowoduje żadnych konsekwencji. Jeśli przykładowo potrzebne jest Ci logo The Doom Wiki do innej wiki, można je pozyskać następująco: http://images2.wikia.nocookie.net/doom/images/0/04/Coop-20120114-191403.png.

Oznaczanie obrazów

Każdy obraz powinien posiadać szablon z informacją o licencji na jakiej został tutaj zamieszczony. Przykładowo, dodanie {{PD}} na stronie opisu grafiki spowoduje wyświetlenie:

Cc-pd.svg
Domena publiczna
Ten plik znajduje się w domenie publicznej.


Galeria obrazów

Tag <gallery> służy systemowi MediaWiki do stworzenia galerii; to dobry sposób, aby kilka grafik wyświetlanych było jednocześnie na określonej, usystematyzowanej przestrzeni.

Wpisanie:

<gallery>
Grafika:Przykład.jpg
Grafika:Przykład.jpg|Opis
Grafika:Przykład.jpg|[[Pomoc:Linki|Link]] do strony
</gallery>

daje następujący efekt:

Zobacz też

Dalsze wsparcie

Szukasz dalszego wsparcia lub masz pytanie? Sprawdź poniższe linki, aby dowiedzieć się więcej.

Advertisement