Centrum Społeczności
Advertisement

Jeśli jesteś zalogowany, możesz obserwować stronę poprzez wybranie przycisku „Obserwuj” na pasku narzędzi. To doda stronę do Twojej listy obserwowanych (ang. watchlist), umieszczonej na stronie Specjalna:Obserwowane.

Lista obserwowanych pokazuje ostatnie zmiany na wybranych stronach, przy czym najnowsze zmiany są u góry. Metoda działania jest taka sama, jak na ostatnich zmianach. Dodatkowo, strony obserwowane są pogrubione na liście ostatnich zmian.

Jak to działa?[]

Lista pokazuje tylko ostatnie edycje w obserwowanych stronach. Oznacza to, że jeśli chcesz zobaczyć więcej zmian, musisz przejść do historii strony.

Jeżeli obserwujesz jakąś stronę, obserwujesz również jej dyskusję – i na odwrót. Nie możesz wybrać tylko jednej spośród tych stron.

Domyślnie pokazywane są zmiany z ostatnich 3 dni. Oczywiście, możesz zmieniać tę wartość. Jeśli obserwujesz ponad 1000 stron, zobaczysz tylko edycje z ostatnich 12 godzin – ma to na celu przyspieszenie wczytywania strony.

Usuwanie stron z listy[]

Aby usunąć jedną stronę z listy, wejdź na nią i kliknij przycisk „Nie obserwuj”, który pojawia się na obserwowanej stronie w miejscu „Obserwuj”.

Aby usunąć wiele stron, użyj edytora tekstowego.

E-mail[]

W preferencjach maila możesz włączyć funkcję, która każdorazowo przysyła wiadomość pod wskazany adres, gdy któraś z Twoich obserwowanych stron zostanie zedytowana, lub inną opcję, która co tydzień przysyła maila z listą edycji obserwowanych stron w danym tygodniu, których jeszcze nie odwiedziłeś po ostatniej z edycji (Weekly Watchlist Digest).

Advertisement