Centrum Społeczności
Advertisement
Centrum Społeczności

Jeśli jesteś zalogowany, możesz obserwować stronę poprzez wybranie przycisku „Obserwuj” na pasku narzędzi. To doda stronę do Twojej listy obserwowanych (ang. watchlist), umieszczonej na stronie Specjalna:Obserwowane.

Lista obserwowanych pokazuje ostatnie zmiany na wybranych stronach, przy czym najnowsze zmiany są u góry. Metoda działania jest taka sama, jak na ostatnich zmianach. Dodatkowo, strony obserwowane są pogrubione na liście ostatnich zmian.

Jak to działa?

Lista pokazuje tylko ostatnie edycje w obserwowanych stronach. Oznacza to, że jeśli chcesz zobaczyć więcej zmian, musisz przejść do historii strony.

Jeżeli obserwujesz jakąś stronę, obserwujesz również jej dyskusję – i na odwrót. Nie możesz wybrać tylko jednej spośród tych stron.

Domyślnie pokazywane są zmiany z ostatnich 3 dni. Oczywiście, możesz zmieniać tę wartość. Jeśli obserwujesz ponad 1000 stron, zobaczysz tylko edycje z ostatnich 12 godzin – ma to na celu przyspieszenie wczytywania strony.

Usuwanie stron z listy

Aby usunąć jedną stronę z listy, wejdź na nią i kliknij przycisk „Nie obserwuj”, który pojawia się na obserwowanej stronie w miejscu „Obserwuj”.

Aby usunąć wiele stron, użyj edytora tekstowego.

E-mail

W preferencjach maila możesz włączyć funkcję, która każdorazowo przysyła wiadomość pod wskazany adres, gdy któraś z Twoich obserwowanych stron zostanie zedytowana, lub inną opcję, która co tydzień przysyła maila z listą edycji obserwowanych stron w danym tygodniu, których jeszcze nie odwiedziłeś po ostatniej z edycji (Weekly Watchlist Digest).

Advertisement