Centrum Społeczności
Advertisement
Rozszerzenie jest domyślnie wyłączone, ale może być dostępne na żądanie.

Odznaczenia są świetnym sposobem na zachęcenie użytkowników do edytowania, wyróżniania osób i wspierania rozwoju na twojej wiki.

Krok po kroku

Uruchamianie i zdobywanie osiągnięć

Odznaczenia użytkownika można zobaczyć na jego stronie. Informacje na temat danej odznaki można uzyskać po najechaniu na nią wskaźnikiem myszy.

Na wiki
To rozszerzenie zostało uznane za przestarzałe i jest dostępne na żądanie.
Jako użytkownik
Indywidualnie odznaczenia możesz zdobywać przez edytowanie na każdej wiki, która ma włączone odznaczenia. Są one przyznawane automatycznie, gdy użytkownik wykona określone zadanie. Lista uzyskanych odznaczeń znajduje się na stronie użytkownika. Punkty zaczynają się naliczać dopiero po włączeniu odznaczeń na twojej wiki.

Dostosowywanie odznaczeń

Achievement badges.png

Administratorzy mogą dopasowywać grafiki i nazwy odznaczeń do tematu twojej wiki przez stronę o nazwie Specjalna:Dostosuj odznaczenia.

  • Każda odznaka będzie na liście wraz z domyślną nazwą i grafiką.
  • Możesz przesłać jakikolwiek plik .jpg bądź .png, a twoje zdjęcie automatycznie dopasuje się do ramki. Kadrowanie działa najlepiej, gdy twoje zdjęcie jest kwadratowe i jego najważniejsza część znajduje się w centrum. Ustawienie prostokątnego zdjęcia jest możliwe, ale zapewne zostanie ono mocno przycięte przez ramkę.
  • Odznaczenia są podzielone na cztery klasy o różnej liczbie punktów. Brązowe odznaki dają dziesięć punktów, srebrne – pięćdziesiąt, a złote – sto. Gdy zdobędziesz którąś z tych odznak, otrzymasz różną liczbę punktów w zależności od klasy. Istnieją też platynowe odznaczenia za dwieście pięćdziesiąt punktów, ale domyślnie występuje tylko jedna taka odznaka.
  • Kiedy dostosujesz odznaki, naciśnij "Zapisz zmiany" w celu zapisania zmian.
  • Jeśli nie spodoba ci się nowa wersja odznaki, kliknij "Przywróć domyślne", dzięki czemu zostanie przywrócona domyślna grafika.

Ranking

Leaderboard Oasis.png

Aby zobaczyć listę użytkowników, którzy zdobyli najwięcej punktów, przejdź na stronę Specjalna:Ranking.

  • Ranking prezentuje maksymalnie dziewiętnastu użytkowników, którzy mają najwięcej punktów z odznaczeń na wiki.
  • Ranking aktualizuje się każdego dnia.

Osobiste ustawienia

Jeśli nie chcesz zdobywać odznak, możesz je ukryć ze strony użytkownika i zablokować komunikaty od nich. Aby to zrobić, należy: wejść na Specjalna:Preferencje, przejść do zakładki Ustawienia różne i zaznaczyć Ukryj moje odznaczenia na profilu dla wszystkich.

Często zadawane pytania (FAQ)

Wykonałem 8000 edycji przed włączeniem odznaczeń. Czy punkty za te edycje zostaną naliczone?
Nie, naliczanie punktów rozpoczyna się wraz z włączeniem rozszerzenia. Jako doświadczonemu edytorowi nie powinno Ci zająć długo zdominowanie rankingu.
Czemu wielu użytkowników posiada odznakę „Szczęśliwa edycja”?
Tę odznakę zdobywa się za każdym razem, kiedy na wiki zostanie wykonanych 1000 edycji (ogólnie) – jeden użytkownik otrzyma ją za tysięczną edycję, drugi za dwutysięczną itd.
Dlaczego przegapiłem dzień w osiągnięciu edytowania wiki codziennie?
Śledzenie edycji dla tego osiągnięcia jest bazowane na czasie serwera, którym jest czas UTC. Dla przykładu, jeśli wykonasz edycję o 14 w strefie czasowej PST (UTC-8) jednego dnia, a następną o 18 kolejnego dnia, w czasie UTC zostanie to policzone jako edycja o 22 dnia pierwszego i o godzinie 2 dnia trzeciego. Jeśli zależy Ci na zdobyciu tego osiągnięcia, polecamy zwracać uwagę na czas UTC.
Jeden z edytorów mojej społeczności wykonuje złe edycje i nie zasługuje na zdobycie odznak. Czy mogę mu je odebrać?
Kiedy odznaka zostanie zdobyta, nie można jej odebrać. Jeśli ktoś wykonuje złe edycje tylko w celu zdobycia odznak, możesz zostawić tej osobie wiadomość na ten temat. Jak zawsze, najlepiej jest zakładać dobrą wiarę – użytkownik może nie rozumieć, że robi coś źle. Rozmowa zazwyczaj pomaga! Jednak jeśli ktoś wandalizuje stronę i nie odpowiada na wiadomości, wtedy opcją jest zablokowanie go.
Co się dzieje z odznaczeniami zablokowanego użytkownika?
Użytkownicy, którym zablokowano możliwość edycji, znikną z rankingu (jeśli się w nim znajdowali), a ich odznaczenia zostaną schowane. Gdy użytkownik zostanie odblokowany, ich odznaczenia oraz punkty zostaną ponownie pokazane. Jeśli jego pozycja w rankingu nadal jest wystarczająco wysoka, tam też powróci.
Jeśli odznaczenia zostaną wyłączone, a następnie ponownie włączone, czy to zresetuje odznaki, które zdobyli użytkownicy?
Nie. Wyłączenie odznaczeń niczego nie zresetuje. Mogą zostać wyłączone i ponownie włączone i wszystko nadal tam będzie.
Moje odznaki ciągle są przycinane!
Narzędzia odznaczeń automatycznie przycinają obrazy, ale możesz chcieć mieć większą kontrolę nad tym procesem. Poszczególne idealne rozmiary dla każdego rozmiaru odznak to:
78×78 px dla brązowych odznak, 100×100 px dla srebrnych odznak, 95×95 px dla złotych odznak.
Jak społeczność może wyłączyć odznaczenia?
Admin może skontaktować się z helperem lub wsparciem Fandomu i poprosić o wyłączenie rozszerzenia.
Advertisement