Centrum Społeczności
Advertisement

Osobiste CSS i JS pozwalają Ci na dostosowanie jak wygląda i zachowuje się FANDOM w sposób, który dotyczy tylko Twojego konta.

Każdy zalogowany użytkownik może w ten sposób zmienić stronę za pomocą kilku podstron w przestrzeni nazw „Użytkownik”. Pozwala to na dobranie własnych czcionek, kolorów, ukrywania elementów i wiele więcej. Zwróć uwagę na to, że modyfikacje CSS i JS z reguły nie są dostępne na skórce mobilnej.

CSS

Żeby dostosować wygląd za pomocą CSS, utwórz lub edytuj stronę Special:MyPage/global.css na Community Central. Zmiany te będą widoczne na każdej stronie na portalu FANDOM.

Jeśli chcesz dodać własny kod tylko dla jednej społeczności, odwiedź Special:MyPage/common.css na danej wiki.

Możesz również bardziej doprecyzować i zaaplikować kod tylko dla jednej skórki na jednej wiki. W tym celu edytuj Special:MyPage/wikia.css dla domyślnej skórki, albo Special:MyPage/monobook.css dla zmian w skórce Monobook.

JavaScript

Opcja osobistego JavaScriptu w preferencjach

Uwaga: W ramach kontroli bezpieczeństwa, należy ręcznie włączyć osobiste JS w preferencjach, zanim zostanie ono uruchomione na koncie. Zanim to zrobisz, upewnij się, że przeczytałeś wszystkie poniższe uwagi. Opcja znajduje się w zakładce Opcje zaawansowane, w Opcje wyświetlania.

Żeby dostosować wygląd za pomocą JS, utwórz lub edytuj stronę Special:MyPage/global.js na Community Central. Zmiany te będą widoczne na każdej stronie na portalu FANDOM.

Jeśli chcesz dodać własny kod tylko dla jednej społeczności, odwiedź Special:MyPage/common.js na danej wiki.

Możesz również bardziej doprecyzować i zaaplikować kod tylko dla jednej skórki na jednej wiki. W tym celu edytuj Special:MyPage/wikia.js dla domyślnej skórki, albo Special:MyPage/monobook.js dla zmian w skórce Monobook.

Uwagi:

  • Przed włączeniem swojego prywatnego JS na koncie, należy dokładnie sprawdzić wszystkie istniejące JS i upewnić się, że wszystko jest w porządku.
  • Błędy JS mogą również zepsuć wbudowane funkcje – uważaj!
  • Staraj się unikać dodawania kodu JS, którego nie rozumiesz, ani nie importuj ze źródeł, którym nie ufasz w pełni.
  • FANDOM nie jest odpowiedzialna za problemy jakie wynikną z używania osobistego JS. Utrzymanie osobistego kodu JS (oraz CSS) należy do użytkownika.

Zaawansowane uwagi

Jeśli normalnie używasz VisualEditora, strony te mogą domyślnie otwierać się w tym edytorze. Radzimy użyć do tego edytora klasycznego, który jest dostępny po rozwinięciu przycisku „Edytuj”.

Jak zostało nadmienione w polityce modyfikacji, osobiste CSS i JS to miejsce do wprowadzania dowolnych poprawek (dopóki nie mają niekorzystnego wpływu na innych użytkowników).

Tylko właściciele konta mogą edytować swoje strony JS i CSS – inni użytkownicy, w tym administratorzy, nie mogą wprowadzać zmian na osobistych stronach CSS i JS innych użytkowników.

Zobacz również

Dalsze wsparcie

Szukasz dalszego wsparcia lub masz pytanie? Sprawdź poniższe linki, aby dowiedzieć się więcej.

Advertisement