Centrum Społeczności
Advertisement

Panel analityczny jest funkcją dostępną na wszystkich wiki w obrębie Fandomu i Gamepedii. Udostępnia on dokładne dane statystyczne dla danej wiki. Panel jest dostępny dla administratorów na stronie Specjalna:Analytics, która linkowana jest również na liście stron specjalnych.

Dlaczego dla administratorów?

Informacje, które gromadzimy przy użyciu naszych systemów, mogą dostarczyć wielu informacji na temat tego, jak każda wiki jest używana. Uważamy, że dane takie jak najpopularniejsze strony czy najczęściej przeglądane obrazy mogą pomóc naszym administratorom i najlepszym edytorom wybrać najlepsze kierunki, i sposoby tworzenia treści oraz nauczyć się więcej o typach użytkowników czytających wiki.

Ta funkcja była bardzo często wymieniana w badaniu ankietowym 2017 Gamepedia Editor Survey. Stworzona w 2018 na Gamepedii i zaimplementowana na Fandom w 2019, ponieważ użytkownicy Fandomu od wielu lat prosili o lepszy dostęp do statystyk.

Polityka używania danych i przykłady

Wszystkie dane umieszczone w panelu analitycznym są uważane za poufne i nie powinny być szeroko udostępniane ani rozpowszechniane. Są one udostępniane, aby pomóc naszym administratorom i edytorom w uzyskaniu wglądu w ruch na ich poszczególnych wiki. Dlatego prosimy o rozważne udostępnianie tych danych użytkownikom nie będącym administratorami wiki. Naszym zamysłem było, aby dane te mogły być i były udostępniane w obrębie poszczególnych społeczności, ale ogólnie rzecz biorąc powinny być zarządzane w sposób dający pewien poziom poufności.

  • PODZIEL się statystykami z innymi aktywnymi edytorami na wiki.
  • NIE używaj publicznych usług hostowania zdjęć (jak np. imgur) do dzielenia się zrzutami ekranów.
  • UŻYWAJ statystyk w dyskusjach dotyczących dalszego rozwoju treści na wiki.
  • NIE udostępniaj statystyk na publicznych forach, serwerach na Discordzie i w innych miejscach.

To tylko podstawowe przykłady wykorzystania danych. Jeżeli masz pytania w związku z używaniem danych, skontaktuj się z personelem na kanale #analytics na naszym Oficjalnym serwerze na Discordzie.

FAQ

Jak sprawić, aby dodano funkcję X?

Skontaktuj się z Fandomem aby zasugerować nową funkcję. Bądź dokładny w kwestii wymogów funkcji i przykładów użycia, które mogłyby ci pomóc.

Skąd pochodzą te dane?

Dane pozyskiwane są z różnych źródeł, włączając usługę Google Analytics oraz standardowe rejestry MediaWiki.

Jak często są aktualizowane?

Statystyki są aktualizowane maksymalnie raz dziennie.

Co powinienem zrobić, gdy znak kogoś kto nadużywa panelu analitycznego i rozpowszechnia informacje w sposób sprzeczny z powyższą polityką?

Skontaktuj się z Fandomem, abyśmy mogli przyjrzeć się sprawie. Najczęściej, z pominięciem ekstremalnych przypadków, po prostu napomnimy użytkownika aby zapoznał się z zasadami. Zastrzegamy sobie prawo do podjęcia innych działań, jeżeli wymaga tego sytuacja.

Dalsze wsparcie

Szukasz dalszego wsparcia lub masz pytanie? Sprawdź poniższe linki, aby dowiedzieć się więcej.

Advertisement