Centrum Społeczności
Advertisement

Pasek narzędzi to pasek widoczny na każdej stronie, gdy korzystasz ze skórki komputerowej. Pasek narzędzi znajduje się na dole ekranu i nie znika podczas przewijania. Możesz go ukryć, bądź pokazać klikając na strzałkę w prawym dolnym rogu.

Kiedy jesteś zalogowany, możesz na nim umieścić kilka najczęściej używanych narzędzi ułatwiających edytowanie, np. link do edycji strony, zmiany jej nazwy, jej historii czy usunięcia strony. Wybrane narzędzia pojawiają się na każdej odwiedzonej przez Ciebie wiki i pojawią się tylko wtedy, gdy możliwe jest ich użycie — przykładowo, przycisk Edytuj nie pojawi się na Specjalna:Ostatnie zmiany.

Pasek narzędzi - wygląd

Dostosowywanie[]

Pasek narzędzi - dostosowywanie

Aby dostosować pasek narzędzi, kliknij na link "Dostosuj". Pojawi się okno dialogowe z polem wyszukiwania na górze i listą aktualnie wyświetlanych narzędzi pod nim. Aby przywrócić domyślny pasek narzędzi, kliknij "przywróć domyślne" w prawym górnym rogu listy "Lista". Aby zapisać swoje ustawienia, kliknij przycisk "Zapisz". Jeśli popełnisz błąd, możesz kliknąć przycisk "Anuluj", aby wyjść bez zapisywania zmian.

Aby dodać narzędzia do listy, wpisz nazwę narzędzia, które chcesz dodać, w polu wyszukiwania "Dodaj narzędzie", a następnie wybierz narzędzie z listy. Możesz również skorzystać z listy "Popularne narzędzia" zawierające najczęściej wybierane narzędzia. Jeśli dodasz do paska narzędzi więcej narzędzi, niż pozwala na to miejsce, niemieszczące się narzędzia pojawią się w menu "więcej…".

Po najechaniu kursorem myszy na dowolne narzędzie w sekcji "Lista" pojawi się kilka dodatkowych opcji pozwalających na dodatkowe przystosowania paska narzędzi — ikona edycji pozwalająca zmienić nazwę narzędzia, ikona usunięcia, aby usunąć je z paska narzędzi i ikona przeciągania, aby przesunąć narzędzie przed lub za inne narzędzia. Menu "Moje narzędzia" zawsze pojawi się na końcu listy i nie można go usunąć ani skasować; jednak nie pojawi się ono na pasku narzędzi, jeśli nie zawiera żadnych narzędzi.

Strony specjalne, które możesz dodać do paska narzędzi[]

Zobacz Pomoc:Pasek narzędzi/Lista dostępnych narzędzi
Advertisement