Centrum Społeczności
Advertisement

Możesz dodać pliki dźwiękowe do swojej społeczności przez kilka różnych metod, włączając w to widgety SoundCloud i Spotify.

Pliki dźwiękowe przesłane na wiki[]

Możesz przesyłać pliki dźwiękowe na wiki jeżeli są we wspieranym formacie OGG. Dodawanie plików dźwiękowych jest podobne do dodawania obrazów:

  • Idź do Specjalna:Prześlij na swojej wiki.
  • Prześlij wspierany plik dźwiękowy, nazywając go odpowiednio.
  • Otwórz artykuł, do którego chcesz dodać plik dźwiękowy.
  • Wprowadź następujący wikitekst do strony artykułu (zmieniając "przykład" na nazwę swojego pliku dźwiękowego):
    [[Plik:Przykład.ogg]]
  • Zapisz swój artykuł. Powinno to wyświetlić następujący odtwarzacz audio ({{#NewWindowLink:wikipedia:File:Example.ogg|przykład z Wikipedii}}):

Wspierane typy plików[]

OGG (wspierany)

Dla plików dźwiękowych mocno zalecamy używanie wolno-źródłowego formatu Ogg Vorbis, który do odtwarzania plików nie potrzebuje żadnego zewnętrznego oprogramowania. Możliwe jest wstawienie takowego pliku gdziekolwiek, na zasadzie podobnej do wstawiania obrazów, przez frazę [[Plik:Nazwa_pliku.ogg]], pod warunkiem, że plik został wcześniej załadowany na serwery Fandomu.

MP3 (niewspierany)

Ponieważ MP3 nie jest formatem wolno-źródłowym, oprogramowanie MediaWiki nie może instalować pełnych odtwarzaczy tego formatu i nie jest wspierany domyślnie.

Pozostałe formaty

Istnieje wiele innych formatów dla plików dźwiękowych, których FANDOM nie wspiera domyślnie. Jeżeli Twoja społeczność mocno potrzebuje, któregoś z innych formatów plików niż OGG, proszę daj nam znać.

SoundCloud[]

Aby osadzić odtwarzacz SoundCloud skopiuj adres URL utworu, a następnie użyj następującego kodu:

<soundcloud url="https://soundcloud.com/destructoid/sets/the-legend-of-zelda-twilight" />

Znacznik SoundCloud uwzględnia wiele atrybutów wykorzystywanych przez EmbedVideo — w tym te odpowiedzialne za wymiary, wyrównanie czy opis:

<soundcloud url="https://soundcloud.com/destructoid/sets/the-legend-of-zelda-twilight" dimensions="300x500" align="center" description="To jest lista utworów"/>
To jest lista utworów

UWAGA: Widżet Soundcloud może być również umieszczony za pomocą funkcji parsera rozszerzenia EmbedVideo. Aby uzyskać więcej informacji o rozszerzeniu, przejdź tutaj.

Spotify[]

UWAGA: Spotify nie jest dostępne we wszystkich krajach - możesz zobaczyć, które kraje są obsługiwane przez Spotify na Wikipedii.

Aby osadzić z muzykę ze Spotify Spotify kliknij prawym przyciskiem myszy na wybranąpiosenkę, artystę, album lub playlistę w odtwarzaczu Spotify, a następnie wybierz opcje "Udostępnij" -> "Kopiuj Spotify URI". Uzyskany adres wstaw do poniższego kodu w miejsce uri="":

<spotify uri="spotify:artist:5JkgywsS3vj9XiIPkLRbyk" />

Fandom wspiera zmianę szerokości oraz wysokości odtwarzacza poprzez parametry width oraz height

<spotify uri="spotify:artist:5JkgywsS3vj9XiIPkLRbyk" height="80" width="300" />

Zobacz również[]

Advertisement