Centrum Społeczności
Advertisement

Założyciele każdej wiki domyślnie posiadają na niej uprawnienia biurokraty, co więcej, mogą przekazać te prawa dowolnemu innemu użytkownikowi. Ta strona jest przewodnikiem wyjaśniającym podstawy bycia biurokratą.

Biurokrata posiada dostęp do zarządzania uprawnieniami innych użytkowników poprzez stronę Specjalna:Uprawnienia, gdzie widnieje lista możliwych do modyfikacji parametrów uprawnień.

W zdecydowanej większości wypadków biurokraci posiadają również przywileje administratora, dające im możliwość wykonywania praktycznie wszystkich akcji zarządzających społecznością. Poradnik administratora natomiast znajduje się tutaj.

W jaki sposób nadawać innym uprawnienia?

Menu zarządzania uprawnieniami

Podsumowanie

Domyślnie na Fandomie biurokrata może nadać uprawnienia rollbacka, moderatora treści, moderatora czatu, moderatora dyskusji, administratora oraz biurokraty. Może je również w każdej chwili odebrać - z wyjątkiem biurokraty, których późniejsze odebranie jest niemożliwe (jeśli zachodzi taka konieczność, skontaktuj się z personelem Fandomu lub helperem). Pomimo braku możliwości odebrania uprawnień innemu biurokracie, on sam może z nich zrezygnować. Administratorzy natomiast domyślnie posiadają przywileje rollbacka i moderatora treści, więc ich dodatkowe nadawanie jest zbędne.

Krok po kroku

  • Wejdź na stronę Specjalna:Uprawnienia, do której link znajduje się m.in. w panelu administratora czy stronie wkładu danego użytkownika.
  • Wprowadź nazwę konta (wielkość liter jest ważna!), a następnie kliknij przycisk Edytuj grupy użytkownika. Menu wyboru grup wyświetli się po prawej stronie okna.
  • Wybierz pożądane uprawnienia z listy o nagłówku Grupy, które możesz wybrać.
  • Wypełnij pole tekstowe Powód.
  • Upewnij się dwa razy, że nadajesz uprawnienia właściwej osobie! Możesz to zrobić przy użyciu linków do strony wkładu oraz profilu zamieszczonych na górze strony.
  • Naciśnij przycisk Zapisz.
  • Po zatwierdzeniu zmian wyświetlony zostanie komunikat o powodzeniu operacji oraz odpowiedni wpis znajdzie się na stronie Specjalna:Rejestr/rights.

Użytkownik uzyska natychmiastowy dostęp do swoich nowych uprawnień, jeśli w preferencjach zaznaczył opcję obserwowania, a także otrzyma e-mail z informacją o zmianie.

Zobacz również

Advertisement