Centrum Społeczności
Advertisement
Powiadomienia email

Opcje odpowiadające za powiadomienia e-mail w Preferencjach

Powiadomienia e-mail pozwalają ci na otrzymywanie e-maili, gdy strona, którą obserwujesz, zostaje zmieniona.

Jak uruchomić powiadomienia e-mail?[]

By móc korzystać z powiadomień e-mail, dodaj adres e-mail do Twoich preferencji, potwierdź ten adres i uruchom opcje, których potrzebujesz, w preferencjach.

Ile maili otrzymam?[]

Jest to zależne od tego, jakie opcje wybrałeś. Powiadomienia e-mail mogą zostać skonfigurowane dla funkcji społecznościowych, komunikacyjnych oraz do śledzenia zmian zawartości wiki.

Funkcje społecznościowe[]

Jeśli wybierzesz opcję „Wyślij e-mail, gdy moja strona dyskusji zostanie zmieniona”, otrzymasz e-maile wtedy, gdy inni będą próbowali się z Tobą skontaktować. Funkcjonuje to także dla tablic wiadomości. Możesz wybrać opcję, by otrzymywać e-mail za każdym razem, kiedy pojawi się nowa wiadomość na tablicy wiadomości bądź w wątku na Forum, który śledzisz. Możesz także wybrać opcję, by wysłać powiadomienie e-mail raz na każdy zmieniony wątek od Twoich ostatnich odwiedzin, więc nie otrzymasz wtedy maila dla każdej odpowiedzi bądź wiadomości.

Powiadomienia e-mail dla odpowiedzi na obserwowane posty w Dyskusjach będą wysyłane co 24 godziny, chyba że wcześniej odbiorca odwiedzi post.

Aktualizacje zawartości[]

Jeśli wybierzesz opcję „Wyślij e-mail, gdy obserwowana strona zostanie zmieniona”, częstość pojawiania się maili zależeć będzie od tego, ile stron masz zaobserwowanych i jak bardzo inni edytorzy są aktywni na wiki, na której obserwujesz strony.

Otrzymasz pojedynczego maila zawsze, kiedy jakaś strona zostanie zedytowana. Będziesz informowany tylko raz na stronę, nawet jeśli dokonano wielu zdań między wizytami (dla przykładu, otrzymasz maila o pierwszej edycji zaraz po tym jak zobaczysz stronę). Nie zostaniesz poinformowany o zmianach, które sam poczyniłeś. Możesz wybrać, czy będziesz informowany o wszystkich zmianach, czy tylko o tych, które nie są oznaczone jako drobne zmiany.

Powiadomienie e-mail zawiera link do artykułu, a także bezpośredni link do linka do ostatnich zmian między wersją, którą widziałeś, a obecną wersją.

Cotygodniowe zestawienie zmian[]

Możesz także wybrać opcję, by otrzymywać informację o tygodniowym zestawieniu zmian („Wyślij e-mail, gdy tygodniowe zestawienie zmian na obserwowanych stronach Fandomu jest gotowe”). To e-mail przychodzący raz w tygodniu, który informuje Cię o zmianach na wszystkich stronach, które obserwujesz, a których jak dotąd nie odwiedziłeś.

Jak wyłączyć powiadomienia e-mail?[]

By wyłączyć powiadomienia e-mail, wybierz ostatnią opcję w Twoich ustawieniach e-mail: Wyłącz wszystkie powiadomienia e-mail od Fandomu (unieważnia pozostałe opcje). Po wybraniu tej opcji, wszelkie poprzednie opcje w zakładce „E-mail” są nieważne – żadne powiadomienie e-mail nie przyjdzie.

Advertisement