Centrum Społeczności
Advertisement

Możesz wejść na swój profil użytkownika na dowolnej społeczności poprzez najechanie na swój avatar w prawym górnym rogu ekranu gdy jesteś zalogowany i kliknięcie linku „Zobacz profil”.

Twój profil podzielony jest na dwie sekcje: część górną i część dolną. Górna część Twojego profilu pokazuje te same informacje na każdej wiki, na której edytujesz i jest to Twoje podstawowe wprowadzenie dla innych użytkowników. Dolna część Twojego profilu jest unikalna dla każdej Wiki i możesz ją zmieniać, jak tylko Ci się podoba.

Górna sekcja: Zawartość globalna

Kiedy pierwszy raz wejdziesz na swój profil, jego górna część będzie wyglądać tak:

Profil1.jpg

Tak wygląda to dla ciebie. Inni użytkownicy tak będą widzieli górną część twojego profilu zanim ją wypełnisz:

Profil4.jpg

A co, jeśli nie chcesz zostawiać tego pola pustego? Możesz je zmienić poprzez najechanie na jego obszar i wskazanie pokazującej się wtedy opcji „edytuj”. Pojawi się wtedy takie okno:

Edycja profilu.png

Możesz zobaczyć kilka pól z informacjami, które już mamy o Tobie (aczkolwiek nie będą one pokazywane bez Twojej zgody). Możesz zdecydować pomiędzy zachowaniem tych informacji, usunięciem lub zmienieniem ich. Zwróć uwagę na to, że:

  • Wszystko, co wchodzi w skład górnej sekcji będzie widoczne na każdej wiki, na której edytujesz; napisz więc informacje w taki sposób, który będzie zrozumiały użytkowników wszystkich wiki.
  • Musisz zadecydować, które informacje o sobie chcesz udostępnić. Pamiętaj aby dbać o swoije bezpieczeństwo w internecie.
  • Możesz być kreatywny! Nie musisz odpowiadać na te pytania jak na formularzu rządowym – bądź wyjątkowy!

Inne informacje

Zawartość górnej częśći twojego profilu jest wyświetlana tylko jeżeli edytowałeś na danej społeczności. Jeżeli twoja lokalna ilość edycji wynosi zero, żadne informacje o tobie z wyjątkiem avataru nie zostaną wyświetlone.

Jeżeli chcesz przesłać avatar to możesz to zrobić najeżdzając na swój obecny i klikając pojawiający się wówczas link „Edytuj avatar”. Możesz do tego wykorzystac również aplikacje społeczności lub aplikację Fandom. Zobacz stronę Pomoc:Awatary po więcej szczegółów.

O mnie

W aplikacjach społeczności i aplikacji Fandom użytkownicy mogą dodać sekcję „O mnie” która jest widoczna we wszystkich aplikacjach oraz w górnej sekcji profilu użytkownika. Możesz edytować sekcję o mnie jedynie w aplikacji społeczności lub aplikacji Fandom.

Dolna sekcja: zawartość specyficzna dla każdej wiki

Zakładka Profil to pusta strona wiki której możesz użyć, aby wyrazić siebie. Po prostu kliknij przycisk „Edytuj profil” na górze ów sekcji i zacznij ją edytować. Zalecamy dodawanie linków, obrazów i informacji do wyrażenie siebie i swoich zainteresowań w obrębie danej społeczności.

Możesz także tworzyć podstrony w swoim profilu. Wystarczy przejść do podstrony którą chciałbyś utworzyć (przykład: Użytkownik:TOR/Podstrona) i przejść do działania.

Inne zakładki w tej sekcji odnosza się do twojej aktywności w danej społeczności i interakcji z innymi użytkownikami. Zakładki które widzisz mogą różnić się od siebie na różnych wiki w zależności od tego jakie funkcje są włączone.

  • Twoja tablica wiadomości lub strona dyskusji to miejsce w którym inni użytkownicy społeczności mogą się z Tobą skontaktować.
  • Twój blog to miejsce w którym inni użytkownicy mogą komentować tworzoną przez ciebie treść.
  • Zakładka wkładu przedstawia co zrobiłeś na wiki.
  • Na Centrum Społeczności zobaczysz także dodatkową zakładkę Aktywność która prezentuje listę wszystkich wiki na których edytowałeś.

Dalsze wsparcie

Szukasz dalszego wsparcia lub masz pytanie? Sprawdź poniższe linki, aby dowiedzieć się więcej.


Advertisement