Centrum Społeczności
Advertisement
Centrum Społeczności

Możesz wejść na swój profil użytkownika na dowolnej społeczności poprzez najechanie na swój avatar w prawym górnym rogu ekranu gdy jesteś zalogowany i kliknięcie linku „Zobacz profil”.

Twój profil podzielony jest na dwie sekcje: część górną i część dolną. Górna część Twojego profilu pokazuje te same informacje na każdej wiki, na której edytujesz i jest to Twoje podstawowe wprowadzenie dla innych użytkowników. Dolna część Twojego profilu jest unikalna dla każdej Wiki i możesz ją zmieniać, jak tylko Ci się podoba.

Górna sekcja: Zawartość globalna

Kiedy pierwszy raz wejdziesz na swój profil, jego górna część będzie wyglądać tak:

Profil1.jpg

Tak wygląda to dla ciebie. Inni użytkownicy tak będą widzieli górną część twojego profilu zanim ją wypełnisz:

Profil4.jpg

A co, jeśli nie chcesz zostawiać tego pola pustego? Możesz je zmienić poprzez najechanie na jego obszar i wskazanie pokazującej się wtedy opcji „edytuj”. Pojawi się wtedy takie okno:

Edycja profilu.png

Możesz zobaczyć kilka pól z informacjami, które już mamy o Tobie (aczkolwiek nie będą one pokazywane bez Twojej zgody). Możesz zdecydować pomiędzy zachowaniem tych informacji, usunięciem lub zmienieniem ich. Zwróć uwagę na to, że:

  • Wszystko, co wchodzi w skład górnej sekcji będzie widoczne na każdej wiki, na której edytujesz; napisz więc informacje w taki sposób, który będzie zrozumiały użytkowników wszystkich wiki.
  • Musisz zadecydować, które informacje o sobie chcesz udostępnić. Pamiętaj aby dbać o swoije bezpieczeństwo w internecie.
  • Możesz być kreatywny! Nie musisz odpowiadać na te pytania jak na formularzu rządowym – bądź wyjątkowy!

Inne informacje

Zawartość górnej częśći twojego profilu jest wyświetlana tylko jeżeli edytowałeś na danej społecznośći. Jeżeli twoja lokalna ilość edycji wynosi zero, żadne informacje o tobie z wyjątkiem avataru nie zostaną wyświetlone.

Jeżeli chcesz przesłać avatar to możesz to zrobić najeżdzając na swój obecny i klikając pojawiający się wówczas link „Edytuj avatar”. Możesz do tego wykorzystac również aplikacje społeczności lub aplikację Fandom. Zobacz stronę Pomoc:Awatary po więcej szczegółów.

O mnie

W aplikacjach społeczności i aplikacji Fandom użytkownicy mogą dodać sekcję „O mnie” która jest widoczna we wszystkich aplikacjach oraz w górnej sekcji profilu użytkownika. Możesz edytować sekcję o mnie jedynie w aplikacji społeczności lub aplikacji Fandom.

Dolna sekcja: zawartość specyficzna dla każdej wiki

Zakładka Profil to pusta strona wiki której możesz użyć, aby wyrazić siebie. Po prostu kliknij przycisk „Edytuj profil” na górze ów sekcji i zacznij ją edytować. Zalecamy dodawanie linków, obrazów i informacji do wyrażenie siebie i swoich zainteresowań w obrębie danej społeczności.

Możesz także tworzyć podstrony w swoim profilu. Wystarczy przejść do podstrony którą chciałbyś utworzyć (przykład: Użytkownik:TOR/Podstrona) i przejść do działania.

Inne zakładki w tej sekcji odnosza się do twojej aktywności w danej społeczności i interakcji z innymi użytkownikami. Zakładki które widzisz mogą różnić się od siebie na różnych wiki w zależności od tego jakie funkcje są włączone.

  • Twoja tablica wiadomości lub strona dyskusji to miejsce w którym inni użytkownicy społeczności mogą się z Tobą skontaktować.
  • Twój blog to miejsce w którym inni użytkownicy mogą komentować tworzoną przez ciebie treść.
  • Zakładka wkładu przedstawia co zrobiłeś na wiki.
  • Na Centrum Społeczności zobaczysz także dodatkową zakładkę Aktywność która prezentuje listę wszystkich wiki na których edytowałeś.

Dalsze wsparcie

Szukasz dalszego wsparcia lub masz pytanie? Sprawdź poniższe linki aby dowiedzieć się więcej.