FANDOM


Omówienie

Możesz wejść na Twój profil poprzez kliknięcie Twojego nicku w górnym, prawym rogu zawsze, kiedy jesteś zalogowany na Fandomie.

Twój profil podzielony jest na dwie sekcje: część górną i część dolną. Górna część Twojego profilu pokazuje te same informacje na każdej wiki, na której edytujesz i jest to Twoje podstawowe wprowadzenie dla innych Wikian. Dolna część Twojego profilu jest unikalna dla każdej Wiki i możesz ją zmieniać, jak tylko Ci się podoba.

Górna sekcja: Zawartość globalna

Kiedy pierwszy raz wejdziesz na swój profil, jego górna część będzie wyglądać jak to:

Profil1

Ta grafika przedstawia Twój widok na tę stronę. Inni użytkownicy będą to widzieć tak:

Profil4

A co, jeśli nie chcesz zostawiać tego pola pustego? Możesz je zmienić poprzez najechanie na jego obszar i wskazanie pokazującej się wtedy opcji edytuj. Pojawi się wtedy takie okno:

Profil3>

Możesz zobaczyć kilka pól z informacjami, które już mamy o Tobie (aczkolwiek nie będą one pokazywane bez Twojej zgody). Możesz zdecydować pomiędzy zachowaniem tych informacji, usunięciem lub zmienieniem ich. Zwróć uwagę na to, że:

  • Wszystko, co wchodzi w skład górnej sekcji możesz edytować na każdej wiki; napisz więc informacje w taki sposób, który będzie zrozumiały dla wszystkich Wikian.
  • Musisz zadecydować, które informacje o sobie chcesz udostępnić. Możesz przeczytać naszego bloga nt. zachowania bezpieczeństwa.
  • Możesz być kreatywny! Nie musisz odpowiadać na te pytania jak na formularzu rządowym - bądź wyjątkowy!

Po wypełnieniu kliknij Zapisz, zakończono. Efekt będzie podobny do tego:

Profil2

Inne informacje

Górna część Twojego profilu będzie pokazywać informacje o Tobie tylko, jeśli edytowałeś daną wiki. Jeśli masz na danej wiki zero edycji, informacje o Tobie nie będą wyświetlane.

Jeśli chcesz wysłać nowego awatara, możesz to zrobić poprzez najechanie na obecnego, i kliknięcie na link Edytuj awatar, który pojawi się pod awatarem.

O mnie

Wyłącznie w aplikacjach społeczności, dostępna jest możliwość napisania krótkiej biografii widocznej we wszystkich aplikacjach. Wyświetlana jest również w górnej sekcji profilu użytkownika oraz obecnie może być tylko edytowana w aplikacjach społeczności.

Dolna sekcja: zawartość specyficzna dla każdej wiki

Profil użytkownika Fandomu składa się z dwóch stron, o tytule takim samym jak nick użytkownika – ze strony użytkownika i jego strony dyskusji.

User

Typowa strona użytkownika


Strona użytkownika

Każdy użytkownik tworząc konto otrzymuje pustą w treści stronę użytkownika. Nick użytkownika pojawiający się na ostatnich zmianach, stronie historii i autorów i w podpisie będzie linkował właśnie do tej strony, aby ludzie klikając w go mogli znaleźć danego edytora. Strony użytkowników na rożnych projektach Fandomu są od siebie niezależne.

Na stronie użytkownika możesz opisać co nieco o sobie. Możesz opisać także swój wkład na wiki, albo zachować zbiór przydatnych lub personalnych linków. Ta strona to twoja wizytówka, do reklamowania się przed innymi edytorami.

Dyskusja użytkownika

U góry strony użytkownika widnieje przycisk „Dyskusja” lub „Tablica Wiadomości”, prowadzący do strony dyskusji użytkownika. Strony te służą do komunikacji z danym użytkownikiem. Jeżeli przycisk jest czerwony, strona do tej pory nie była jeszcze edytowana. Można zostawić tam daną wiadomość, której pozostawienie będzie skutkowało powiadomieniem danego użytkownika, poprzez pojawienie się komunikatu na pierwszej stronie jakiegokolwiek projektu Fandomu po zalogowaniu się użytkownika.

Etykieta dyskusji

Na Fandomie jest kilka podstawowych zasad wpisów w dyskusjach:

  • Kończ wpis podpisem (~~~~). Zostanie to przeformatowane na link i datę.
  • Dodawaj nowe komentarze na końcu strony.
  • Nowe odpowiedzi w tym samym wątku rozpoczynaj od wcięcia akapitowego, tworzonego przez dwukropek („:”).
  • Twoje wpisy powinny być poprawne i uprzejme. Zawsze lepiej być w stosunkach z kimś przyjaznym.

Więcej informacji

Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź...