Centrum Społeczności
Advertisement
Theme designer - header and background

Obszar dostosowywania tła społeczności w Kreatorze Motywu

Wybranie odpowiedniego tła może pomóc wyróżnić Twoją wiki na tle innych społeczności. Ta strona wyjaśnia różne opcje dostosowywania tła dostępne dla Twojej wiki.

Tło wiki możesz ustawić z poziomu kreator motywu. Składa się ono z dwóch elementów: obrazka i koloru, które mogą się różnić w zależności od wybranego motywu wiki.

Obraz tła[]

Jako obraz tła możesz być przesłać dowolny plik w formacie PNG lub JPG, tak długo jak plik nie jest większy niż 1 MB. Jeśli wybrany obraz jest większy, możesz spróbować zmniejszyć jego rozmiar poprzez zwiększenie kompresji, obniżenie jakości lub zmniejszenie wymiarów. W przypadku plików PNG możesz również przekonwertować plik do formatu JPG, aby zmniejszyć rozmiar pliku.

Po wybraniu odpowiedniego obrazu możesz wybrać jeden z dwóch sposobów jego wyświetlania na stronie:

  • opcja Nagłówek wyświetli obrazek w obszarze nagłówka wiki na górze. Jest to najlepsze rozwiązanie dla banerów i innych poziomych obrazów. Zalecane wymiary w tym trybie to 2880 na 656 pikseli.
  • opcja Pełny ekran wyświetli obraz na całym obszarze tła. Jest to najlepsze rozwiązanie dla większych obrazów. Zalecane wymiary dla obrazów pełnoekranowych to 2880 na 2880 pikseli.

Dodatkowo sposób wyświetlania obrazu może zostać dostosowany w polu Styl tła:

  • opcja Przycięte spowoduje rozciągnięcie obrazu tak, aby wypełnił jak największą część wysokości przeglądarki. Jest to najlepsze rozwiązanie dla bardzo dużych obrazów.
  • opcja Sąsiadująco powtórzy obraz pionowo, poziomo lub w obu kierunkach. To rozwiązanie zalecane jest dla mniejszych obrazów, które mają być powtarzane.
  • opcja Dopasuj ograniczy rozmiar obrazu do szerokości przeglądarki. Zależnie od wybranej opcji, obraz zostanie zakotwiczony w lewym górnym rogu, prawym górnym rogu lub na środku.

Niezależnie od typu wyświetlania i stylu, obrazek tła pozostanie w tej samej pozycji podczas przewijania strony w górę lub w dół.

Dodatkowo edytując obraz możesz ustawić jego przezroczystość, przesuwając suwak poniżej wyboru stylu. 100% oznacza pełne pokrycie kolory tła pod obrazem, a 0% - pełną przezroczystość obrazu.

Kolor tła[]

Opcja Kolor tła społeczności w Kreatorze Motywu pozwala na zmianę koloru tła.

Domyślnie, gdy nie jest załadowany żaden obraz tła, kolor jest jedyną rzeczą widoczną w obszarze tła. Po załadowaniu obrazu, w zależności od wybranego stylu i sposobu wyświetlania, niektóre boki obrazy mogą zostać automatycznie rozmyte z użyciem wybranego koloru. Dodatkowo zmniejszenie przezroczystości obrazu powodu wyświetlenie pod nim wybranego koloru.

Opcja Kolor nagłówka społeczności pozwala na zmianę koloru tekstu i ikon w obszarze nagłówka. Spróbuj wybrać kolor będący jednocześnie czytelny na tle wybranego obrazu oraz koloru tła.

Porady[]

  • Tworząc skórkę, zawsze należy brać pod uwagę szeroki zakres możliwych rozdzielczości ekranu. Lepiej dostosować swoją skórkę pod różne rozdzielczości ekranu, dzięki czemu Twoja społeczność będzie szczęśliwsza.
  • Obejrzyj tapety i obrazy w wyszukiwarce związane z Twoją wiki, aby zdobyć inspirację do stworzenia skórki dla Twojej Wiki.
  • Podczas wybierania tła na wiki weź pod uwagę cały obszar strony. Zbyt skomplikowany, jaskrawy obraz może odciągnąć uwagę czytelników od zawartości wiki.
  • Zawsze staraj się używać Kreatora motywu, aby przesłać obraz tła lub zaprojektować skórkę dla swojej wiki. Tła dodane za pośrednictwem niestandardowego CSS mogą kłócić się z aktualizacjami Fandomu i zwiększyć czas ładowania strony.

Zobacz również[]

Advertisement