Centrum Społeczności
Advertisement
Rozszerzenie jest domyślnie włączone na Fandomie.

Video Embed Tool jest narzędziem umożliwiającym szybkie i łatwe zamieszczanie plików wideo w artykułach. Filmy przesłane w ten sposób mogą być umieszczane w galeriach oraz w innych miejscach obsługujących dodawanie obrazów. Filmy, które mają mniej niż 400px szerokości, będą odtwarzane w lightboxie.

Wstawiając film, rozszerzenie automatycznie utworzy stronę pliku w przestrzeni nazw Plik:, co umożliwia podanie dodatkowych informacji na jego temat. Przesłane wideo są automatycznie klasyfikowane do kategorii Kategoria:Filmy (lub innej, zależnej od komunikatu MediaWiki:Wikiavideo-category).

Jak przesłać film na wiki?[]

Aby dodać wideo za pomocą narzędzia, odwiedź stronę Specjalna:Nowe pliki zawierającą wszystkie dodane pliki na Twojej wiki (link do tej strony znajdziesz w menu "Eksploruj" będącego częścią paska nawigacji.

Po kliknięciu przycisku "Dodaj wideo" umieszczonego na górze strony, wyświetli się okno dialogowe pozwalające na dodanie adresu URL Twojego wideo. Po uzupełnieniu adresu i kliknięciu "Dodaj" film zostanie automatycznie przesłany na wiki.

Obsługiwane serwisy[]

Obecnie Fandom umożliwia osadzanie filmów z poniższych serwisów wideo:

Zobacz też[]

Dalsze wsparcie

Szukasz dalszego wsparcia lub masz pytanie? Sprawdź poniższe linki, aby dowiedzieć się więcej.

Advertisement