Centrum Społeczności
Advertisement

Wygląd strony opartej na Wspólnej Pomocy

Wspólna Pomoc (ang. Shared Help) jest funkcją Fandomu, w której wszystkie strony pomocy automatycznie są importowane na wszystkie inne wiki z Centrum Pomocy (spolecznosc.wikia.com). Celem jest, aby wszyscy użytkownicy mieli dostęp do materiałów pomocnych w tworzeniu i prowadzeniu wiki bez względu na jej temat i charakter.

Sposób działania

Wspólna Pomoc obejmuje strony zawarte w przestrzeni nazw „Pomoc”. Na wszystkich wiki w artykule o prefiksie „Pomoc” znajduje się zawartość artykułu automatycznie wyświetlana z Centrum Pomocy. W ramce, w prawym górnym rogu znajduje się link do dyskusji artykułu na Centrum Pomocy. Aby zobaczyć przykład działania, zobacz: Pomoc:Infobox na Grand Theft Auto Wiki.

Wszystkie linki zawarte w takich artykułach będą prowadzić do artykułów na danej wiki, prócz linków z przestrzeni kategorii, które będą linkować do Centrum Pomocy.

Proszę zauważyć, że artykuły oparte na Wspólnej Pomocy nie są zliczane jako artykuły istniejące. Nie będą pokazywane na listach artykułów.

Dodawanie treści lokalnej

Wspólna Pomoc nie wyklucza istnienia artykułów lokalnych, napisanych wyłącznie dla danej wiki. Artykuły Centrum Pomocy są jedynie orientacyjnie, każda wiki ma w tej zakresie znaczną autonomię.

Aby stworzyć dany artykuł, po prostu edytuj go i zapisz. Zawartość lokalna pojawi się poza ramką i nad treścią z Centrum Pomocy. Kiedy edytujesz taką stronę zauważysz, że zawartość jest pusta, pomimo wyświetlania zawartości. Jest to spowodowane tym, że materiały oparte na wspólnej pomocy są „zapożyczane”, zaś same nie są załadowane na każdej wiki.

Możesz ukryć materiały wspólnej pomocy poprzez użycie magicznego słowa __NOSHAREDHELP__.

Korzystanie z Centrum Pomocy

Na początku odwiedź stronę główną lub pełną listę stron pomocy.

Strony dyskusji służą tylko do pomocy w wypadku, gdy przeczytanie artykułu nadal nie pomogło Ci rozwiązać problemu.

Uwagi

  • Sugestie większych zmian artykułów na Centrum Pomocy kieruj do administracji Centrum Pomocy lub zamieść na stronie dyskusji.
  • Chociaż faktycznie strony oparte na Wspólnej Pomocy na danej wiki nie istnieją w sensie „fizycznym”, linki do nich będą niebieskie.
  • Niektóre rozszerzenia mogą działać błędnie przez Wspólną Pomoc. Wówczas w artykule znajdzie się stosowna uwaga.
  • Przekierowania oparte na Wspólnej Pomocy działają tak jak wszystkie inne strony oparte na Shared Help.
Advertisement