Centrum Społeczności
Advertisement

Założycielami wiki są ludzie, którzy po prostu stworzyli daną wiki. Założyciele nie mają prawa zakazywać działalności innym na wiki, ani nie są jej właścicielami.

Założyciele przy inicjacji wiki automatycznie otrzymują uprawnienia administratora i biurokraty, jednak celem tego jest umożliwienie im uporządkowania i wzniesienia podwalin pod nową wiki, nie zaś to aby kontrolowali i decydowali o każdej operacji w projekcie. Inni solidni edytorzy także mogą zostać biurokratami czy administratorami, po mianowaniu przez założyciela lub, jeśli założyciel jest nieaktywny, dzięki adopcji wiki.

Kontakt z założycielem

Aby odnaleźć założyciela i sprawdzić, czy jest on aktywny, należy odwiedzić stronę Specjalna:Użytkownicy, z zaznaczeniem wyszukiwania Administratorzy i Biurokraci. Na stronie założyciela wiki, obok jego nazwy użytkownika będzie także widniał napis "Założyciel". Na małych wiki, założycielem będzie jedyna osoba z prawami biurokraty. Założyciela można często poznać także po wiadomości powitalnej od Fandomu w jego dyskusji, bądź po pierwszych edycjach w podstawowych stronach wiki jak strona główna, favikona czy logo.

Po zidentyfikowaniu założyciela, wejdź przez jego stronę na jego stronę dyskusji i zostaw wiadomość.

Jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, możesz wysłać e-mail, pod warunkiem, że użytkownik nie ma zablokowanej funkcji kontaktu przez pocztę internetową.

Advertisement