FANDOM

Użytkownik Fandomu
  Wczytuję edytor...
 • Osobiście nie wątpię, że coś w stylu szablonów projektowania mogłoby się jako tako przyjąć, ale wolałbym, żeby przed zmianami podjąć dyskusję na ten temat na forum. Samą stronę na razie przeniosłem pod /szablon projektowania.

  A na marginesie, taki szablon jest już całkiem przestarzały, obecnie częściej widuje się układ dwukolumnowy (tak jak tutaj), który dużo lepiej współgra z najpopularniejszą skórką Oasis ;).

    Wczytuję edytor...
  • No tak, od 2014+ w internecie stosuje się też układ stron w tym stylu, tylko co z tego? Do dzisiaj jest mnóstwo stron mających standardowy układ menu w postaci panelu z krawędzi ekranu i treści która wypełnia resztę. Dla mnie rozwiązanie w linku przypomina raczej mi jakiegoś tabloida, jakby to było robione dla dzieci. A czy przestarzała, to nie wiem - u mnie działa. Ale jak będze zapotrzebowanie na te dwukolumnowe to się zrobi jako szablon, by się nikt nie musiał prosić o requesty. Co do grafik to nie wiem czy w ogóle możliwe są do zrobienia templatki, nie jestem grafikiem.

   Osobiście nie wątpię, że coś w stylu szablonów projektowania mogłoby się jako tako przyjąć, ale wolałbym, żeby przed zmianami podjąć dyskusję na ten temat na forum. a mogę stworzyć (w zasadzie zrobiłem to wcześniej, ale sam się pogubiłem w tym wpisie wtedy, rewolwerowiec :( ) tylko za bardzo nie wiem po co. Żeby przedyskutować formę prezentacji szablonów na przykład? Można by stworzyć jakoś osobną kategorie do tego ale nie mam żadnego pomysłu na sortowanie w tym momencie.

     Wczytuję edytor...
  • Pisałem konkretnie o Wikii, gdzie wygląd, który zaprezentowałeś, stosowano głównie za czasów Monobooka i Monaco. Ten obecny z prawą kolumną 300px jest dostosowany pod Oasisa, reklamę w prawej kolumnie itd. Jeśli wyłączysz NoScripta i cały szereg innych rozszerzeń to już tak pięknie wyglądać nie będzie.

   Co do przedyskutowywania, chodzi mi o sam fakt, że nad projektowaniem czuwa więcej osób i przed większymi zmianami np. na stronie głównej, warto by było najpierw napisać na forum bądź stronie dyskusji.

     Wczytuję edytor...
  • U mnie SG wygląda tak. Właśnie dlatego u mnie działa to marny sposób określania przydatności. Wikiowy układ kolumnowy ma zaletę, że tylko prawa kolumna jest przesuwana w dół przez reklamę.

   Co do samego pomysłu szablonów. Też myślę, że niezły pomysł, ale właśnie prezentacja stanowi problem. Tylko strona główna ma pełną szerokość dlatego dowolna inna strona nie przedstawia szablonu w realnej formie.

     Wczytuję edytor...
  • Użytkownik Fandomu
     Wczytuję edytor...
Zobacz zarchiwizowaną stronę dyskusji
Daj okejkę tej wiadomości
Przyznano okejkę tej wiadomości!
Zobacz kto dał okejkę tej wiadomości
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.