FANDOM

Nanaki

Helper Administrator
 • Urodziny 30 wrzesień
 • Jestem m
Witaj na mojej tablicy – jeśli potrzebujesz pomocy pisz śmiało :)
Pamiętaj, że czasami lepiej zapytać na forum albo czacie, oraz warto sprawdzić czy odpowiedź na Twoje pytanie już nie znajduje się na forum, w archiwum poprzedniej wersji albo na stronach pomocy.
Do niektórych spraw wydzielone są specjalne strony gdzie najlepiej zgłaszać się o pomoc w konkretnej sprawie. Znajdziesz je w kategorii Wsparcie. Poniżej znajdują się te najważniejsze.
Adoptuj wiki Oflagowanie bota Linki językowe
Projektowanie wiki Spotlight Slider
Udzielam oficjalnego pozwolenia do wpraszania się na moją tablicę. Traktujcie ją jak forum :)
Użytkownik Fandomu
  Wczytuję edytor...
 • Chciałbym usunąć jedną z moich wiki Symulatora Sejmu, gdyż znajduje się na niej sporo danych osobowych wielu osób, które pokazują się nawet jako pierwsze we wynikach wyszukania w Google, oraz administracja tej gry (jest na facebooku) postanowiła o tym, by ją kompletnie usunąć. 

    Wczytuję edytor...
  • Użytkownik Fandomu
     Wczytuję edytor...
 • Mam pytanie. Jak stworzyć szablon, który mógłbym dać na stronę główną mojej wiki. Np. byłby na nim napis: Witaj na Wiki takiej i takiej... itp. albo np. dać ,,Wzorowy artykuł" to co muszę zrobić, aby móc takie coś mieć na stronie głównej wiki. Raczej to tworzy się na edytorze źródłowym, ale w takim razie jakie komendy muszę dać. Z góry dzięki.

    Wczytuję edytor...
  • Zobacz wszystkie odpowiedzi (5 odpowiedzi)
  • Rail01 napisał:
   Masz rację, takie szablony tworzy się w edytorze źródłowym :P Żeby ładnie wyglądały potrzeba też zazwyczaj użyć CSS-u, dlatego nie jestem pewien czy najlepszym pomysłem byłoby się szczególnie rozwodzić na temat technicznej budowy szablonów bo to coś, co przychodzi z doświadczeniem w edytowaniu w edytorze źródłowym.

   Zasadniczo to jeśli chcesz stworzyć szablon z powitaniem na wiki to w wikitekście wyglądałby on mniej więcej tak:

   <div class="powitanie-sg">
   <h2>Witaj na {{SITENAME}}</h2>
   Tu wstaw opis wiki
   </div>
   

   Wzorowe artykuły możesz dać w sposób zautomatyzowany (trudniejszy) - wtedy np. artykuły znajdujące się w kategorii "Wzorowy artykuł" będą losowo wyświetlane na stronie głównej, albo dodać je ręcznie i również będą się same losowo wyświetlały np:

   <div class="wzorowe-sg">
   <h2>Wzorowe artykuły</h2>
   <div class="wzorowy">
   <choose>
   <option>Wstęp do wzorowego artykułu 1.</option>
   <option>Wstęp do wzorowego artykułu 2.</option>
   <option>Wstęp do wzorowego artykułu 3.</option>
   <option>Wstęp do wzorowego artykułu 4.</option>
   </choose>
   </div>
   Zobacz [[:Kategoria:Wzorowy artykuł|więcej wzorowych artykułów]]...
   </div>
   

   i tak dalej.

   Jeśli będziesz miał problem z utworzeniem takich szablonów lub z nadaniem im ładnego wyglądu to bez problemu możesz pisać do mnie na tablicy albo na Discordzie. Nanaki wydaje się być ostatnio zajęty i szansa że odpisze w najbliższym czasie nie jest szczególnie duża ^^

   Pozdrawiam

   Dzięki wielkie

     Wczytuję edytor...
  • Light22 napisał:
   pozwolę sobie odpowiedzieć ^^

   najlepiej w edytorze źródłowym po prostu odwołać się do konkretnych klass CSS, np:

   <div class="box">
   <div class="box-title">Witaj na mojej wiki!</div>
   <p class="box-content">
   Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Duis vestibulum auctor nisi, et auctor metus cursus vel. Integer eget vulputate libero. Curabitur fringilla suscipit libero non hendrerit. 
   </p>
   </div>
   

   i CSS, który wklejasz do MediaWiki:Wikia.css na twojej wiki:

   .box {
   background-color: #fff;
   border: 1px solid #ccc;
   }
    
   .box-title {
   text-align: center;
   background-color: #314b75;
   color: #fff;
   font-family: sans-serif;
   font-size: 2em;
   padding: 7px 0 8px 0;
   }
    
   p.box-content {
   text-align: justify;
   padding: 20px 10px 0 10px;
   min-height: 70px;
   }

   przykład

   a to był tylko prosty przykład, stworzony w minutę – gdybyś powiedział co dokładnie cię interesuje, mógłbym przygotować konkretne style dla strony głównej twojej wiki

   Również dzięki wielkie

     Wczytuję edytor...
  • Użytkownik Fandomu
     Wczytuję edytor...
 • Zacznę od początku. Pisałem artykuł na pewnej wiki, jest tam taki szablon o nazwie Dialog. Nie dokończyłem wpisywania go, a wyskrollowałem na górę. Potem kliknąłem na proponowany szablon (okienko do kliknięcia z nazwą szablonu). Zniknęła mi połowa artykułu, a teraz nie mogę cofnąć zmian (ctrl + z). Spędziłem nad tym artykułem 2-3 dni, więc proszę, niech będzie na to sposób.

    Wczytuję edytor...
  • Krótka odpowiedź: niestety nie ma żadnego sposobu na odzyskanie utraconej treści edycji.

     Wczytuję edytor...
  • f

     Wczytuję edytor...
  • Użytkownik Fandomu
     Wczytuję edytor...
 • Użytkownik ten nie wykonał żadnej edycji od sierpnia 2018 roku, co można zobaczyć w jego wkładzie jako mierny administrator nie mogę nic z tym zrobić, dlatego zwracam się do Ciebie z prośbą o odebranie mu uprawnień.

    Wczytuję edytor...
  • Użytkownik Fandomu
     Wczytuję edytor...
 • Kiedy dzisiaj przeglądałęm artykuły związane na Fineasz i Ferb wiki zauważyłęm artykuły o postaciach np: Robin czy eeeee sumie to tylko daje jeden przykład, ale to nie ważne.Wiki Fineasz i Ferb jest wandalizowana, co możesz na to poradzić.Musimy ją chronić albo adopotwać, prosze zrób coś.

    Wczytuję edytor...
  • Na Fandomie istnieje łącznie kilkaset tysięcy społeczności różnego rodzaju. Z tego, według informacji stąd, co najmniej 5 wiki porusza opisywany przez Ciebie temat w naszym języku.

   Jeśli chcesz zaadoptować Fineasz i Ferb Wiki, użyj formularza tutaj. Jeżeli wiki jest wandalizowana, możesz ją dodatkowo zgłosić do VSTFów, którzy mają dodatkowe narzędzia związane z usuwaniem wandalizmów i spamu - ale i oni nie poradzą sobie bez linku.

     Wczytuję edytor...
  • Użytkownik Fandomu
     Wczytuję edytor...
 • Mogę dodać własną rangę do wiki?

    Wczytuję edytor...
 • Dzień dobry, może ktoś mnie jeszcze pamięta (wiem, że nie)... Tak czy siak jestem spowrotem i widzę, że straciłem uprawnienia na jednej z wiki, które założyłem. Czy jest możliwość ich odzyskania? Jedyny admin (ZelDelet) też jest nieaktywny i po powrocie chciałbym coś z tą XDD Wiki zrobić. Jednak to chyba nie jest dobre miejsce na wyjaśnianie dlaczego odszedłem... Z góry dziękuję za pomoc :)

  Wiki jest tu: xdd.fandom.com... Język polski... Nie wiem jak teraz te linki działają..

    Wczytuję edytor...
 • Cześć, mam pytanie dotyczące zablokowania na Pixar Wiki. Powodem podanym przez użytkownika Sapciofilm jest wprowadzanie nieprawdziwych informacji w artykułach (co nie miało miejsca, do artykułów są podawane nawet od pewnego czasu źródła) (link do wątku na Centrum Społeczności).

  Ta historia ciągnie się już od dłuższego czasu - niemal po każdej edycji wysyłał do mnie wiadomości prywatne na Facebooku i kazał potwierdzać wprowadzone informacje. Odrzucił moją propozycję rozwiązywanie sporów na forum wiki i jednostronnie podejmował decyzje dotyczące każdego najdrobniejszego elementu, na które zazwyczaj przystawałam. Kiedy po raz kolejny zapytał mnie o dokładne umiejscowienie informacji w książce (chciał potwierdzić ją w anglojęzycznym wydaniu, czy nie jest "błędem tłumacza"), odmówiłam mu. Więc postanowił mnie zablokować.

  Czy wiesz może, co mogłabym zrobić w takiej sytuacji, albo do kogo ewentualnie mogę zgłosić się po pomoc? Bardzo cenię zaangażowanie i dokładność Sapciofilm, jednak nie mam pomysłu jak sobie z tym poradzić. Z góry dzięki!

  Pozdrawiam serdecznie, Krakers

    Wczytuję edytor...
  • Użytkownik Fandomu
     Wczytuję edytor...
 • Jak zainstalować w swojej Wiki odznaki???? Bo nie rozumiem o co chodzi w tej "Pomocy". PS. Czekam!

    Wczytuję edytor...
  • Użytkownik Fandomu
     Wczytuję edytor...
 • https://spolecznosc.fandom.com/wiki/W%C4%85tek:53886 tak jak tu pisał JanuszSDXv, wysłałem mu maila o zamknięciu wiki. Wikia prawdopodobnie zmieni adres, a jest rozwijana po to, żeby móc skopiować całą zawartość tej wiki. Nie mam też dostępu do maila (blokada na maila) i do fandomowego konta (prawdopodobnie ktoś się włamał) dlatego mam to konto i proszę o zamknięcie wiki, obecni edytorzy wiedzą o tym

    Wczytuję edytor...
  • Jeśli obecni edytorzy o tym wiedzą, to nie będzie problemu z potwierdzeniem tego tutaj, ale… to dalej nic nie zmieni.

   Na życzenie zamykane są jedynie wiki takie jak sandboksy, czy bardzo ukierunkowane fanony, gdzie szansa adoptowania wiki jest nikła, jeśli nie zerowa.

   Jak ktoś nie chce edytować wiki to wystarczy, że przestanie to robić. Nie musi przy tym odbierać możliwości tym, którzy chcą dalej edytować.

   Dla jasności: nie, wiki nie zostanie zamknięta.

     Wczytuję edytor...
  • a nie ma innych sposobów?

     Wczytuję edytor...
  • Tomaszsitarz3 napisał(-a):
   a nie ma innych sposobów?

   ponawiam pytanie

     Wczytuję edytor...
  • Nie. Po prostu zostawić wiki tak jak jest jeśli nie chcesz się nią zajmować i tyle. Spamem i wandalizmami zajmie się VSTF. A z czasem może ktoś zaopiekuje się samą wiki.

     Wczytuję edytor...
  • Użytkownik Fandomu
     Wczytuję edytor...
Zobacz zarchiwizowaną stronę dyskusji
Daj okejkę tej wiadomości
Przyznano okejkę tej wiadomości!
Zobacz kto dał okejkę tej wiadomości
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.