Witaj na mojej stronie :D

Nazywam się Matheus Leal, ale mój polski pseudonim to Maciej Listkiewski i wolę tę nazwę od mojej. Jestem 27-letnim chłopcem. Jestem ojcem użytkowniczki Listkiewska. Mieszkam w południowej Brazylii, ale mam polskie korzenie i zawsze kochałem wszystko, co jest związane z Polską. Moją prawdziwą pasją są języki, szczególnie języki z rodziny słowiańskiej, ale lubię też języki romańskie i, do pewnego stopnia, również języki germańskie. W rzeczywistości nie mówię w wielu językach, ale zawsze pracuję nad ulepszeniem ich wszystkich. Mogę powiedzieć bezpiecznie, że mówię po hiszpańsku i po angielsku na poziomie zaawansowanym, po polsku na poziomie średnio zaawansowanym, i uczę się francuskiego i rosyjskiego; to są języki, w których czuję się jak prawdziwy „noob”. Pracuję dla firmy, która sprzedaje leki w moim kraju, ale mam nadzieje, że zostanę nauczycielem języków – to może być nauczyciel hiszpańskiego lub angielskiego języków, ale byłbym zaszczycony, ucząc polskiego, rosyjskiego lub nawet francuskiego, ale wiem, że muszę znacznie ulepszyć moją znajomość tych języków :)

Jestem aktywny na moich Wikiach, szczególnie w Polska Wiki, wiki o alternatywnej historii Polski. Niedawno adoptowałem projekt Europa Wiki, o prawdziwej historii, gospodarce i geopolityce Europy, i staram się budować dobry projekt. Już nie jestem aktywny w projektach w innych językach.

Jestem brygadierem w WLB, zatem jeżeli potrzebujesz tłumaczenia z i na portugalski, hiszpański i angielski, chętnie pomogę!

Mój polski prawdopodobnie nie jest dobry, ale będę wdzięczny, jeśli ktoś poprawi, co napiszę błędnie!

pt-N Este usuário tem como língua materna o português.
es-3 Este usuario puede contribuir con un nivel avanzado de español.
en-3 This user has an advanced level of English.
pl-2 Ten użytkownik posługuje się językiem polskim na poziomie średnio zaawansowanym.
O nas Ten użytkownik jest Brygadierem języka polskiego w Wikii.

Sobre nós Este utilizador é um Brigadista de Idiomas em português.

Sobre nosotros Este usuario es un Brigadier de Idiomas de Wikia en español.

About us This user is an English
Wikia Language Brigadier.

Nasza strona Ten użytkownik jest dumnym brygadierem językowym Wikii.

Mój wkład

Moje ulubione wikie

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.