FANDOM


 • Witam! Mam problem z załadowanie tła na wiki. Kiedy próbuję to zrobić (poprzez kreator motywu) grafika wyśtwieta się jedynie z rogu ekranu, zamiast na całym obszarze tła. Na początku sądziłam, że to tylko zbugowany podgląd, jednak po zapisaniu i wyświetleniu właściwej wiki problem nie zniknął. Czy to ja coś robię nie tak? Czy ktoś mógłby poradzić mi, jakie wymiary powinna mieć grafika aby zapełniała całe tło a równocześnie nie przekraczała 300 KB? A może problem leży gdzie indziej?

  P.S: Przepraszam, że pytam tutaj, a nie w sekcji "projektowanie" ale nie chciało opublikować mi postu

    Wczytuję edytor...
  • Problemem jest to, że wybrany przez Ciebie obraz jest po prostu za mały. Tła nie są rozciągane. Jest jeszcze to, że obrazy do 2000 pikseli szerokości są dzielone. Tj. tło jest wyświetlane w taki sposób, aby wyświetlało się po obu stronach obszaru strony w ten sam sposób na różnych rozdzielczościach. Jeśli prześlesz tło o szerokości 2000 pikseli i więcej, to pojawi się opcja „nie dziel”, która pozwala wyłączyć to zachowanie.

   Sam rozmiar pliku, to nie jest on powiązany bezpośrednio z jego rozdzielczością. Jest to bardziej zależne od skomplikowania. Niestety nie znam żadnego narzędzia online, które pozwala na automatyczne dobranie jakości JPG, tak aby zmieścił się w wymaganym rozmiarze. Sam używam do tego przeglądarki obrazów IrfanView. Możesz podać tutaj obraz, który chcesz użyć jako tło, to prześlę Ci wersję zoptymalizowaną dla tego rozmiaru.

     Wczytuję edytor...
  • Użytkownik Fandomu
     Wczytuję edytor...
Daj okejkę tej wiadomości
Przyznano okejkę tej wiadomości!
Zobacz kto dał okejkę tej wiadomości
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.