FANDOM


 • Witam, mam dwie sprawy. Robię swój fandom dla mojej książki i dodaję tam postacie, miejsca, definicję itp. Pierwszym problemem jest to, że nie wiem jak usunąć możliwość edytowania dla innych (w sensie dla oglądających). Drugi to jak zrobić tabelę ze zdjęciami i ich wyjaśnieniami (Chciałąbym by wyglądało to tak jak tu na samym dole https://tvd.fandom.com/pl/wiki/Wampir?action=edit&section=13 )
  Pozdrawiam

    Wczytuję edytor...
  • Wiki to strona, którą każdy może edytować - nie możesz zablokować edycji dla innych użytkowników, ponieważ naruszałoby to zasady. Jeśli nie chcesz, by inni edytowali, lepiej załóż bloga albo własną stronę internetową, bo na Fandomie to nie przejdzie. Jedyne, co możesz tutaj zrobić w tej kwestii, to zablokowanie edycji dla niezarejestrowanych użytkowników (poprzez stronę Specjalna:Rozszerzenia wiki), a i to jest według mnie niezalecane, o ile niezarejestrowani użytkownicy nie niszczą nagminnie wiki.

   A co do tej tabeli, jest tu użyta galeria obrazów z odpowiednimi ustawieniami. Dokładne te ustawienia to w trybie źródłowym:

   <gallery orientation="portrait" widths="98" position="center" columns="6" spacing="small" captionalign="center" captionsize="small">
   </gallery>
   

   W edytorze wizualnym odpowiednie ustawienia przedstawiają te screenshoty:

     Wczytuję edytor...
  • Dzięki wielkie za pomoc ^^

     Wczytuję edytor...
  • Nie ma za co :3

     Wczytuję edytor...
  • Jeśli to twoja pierwsza książka to jednak możliwość edytowania przez społeczność może Ci bardzo pomóc - nie tylko poprawią oni błędy ortograficzne, ale też mogą dodać coś od siebie dzięki czemu książka może być bardziej ciekawa, gdy historie postaci będą bardziej zróżnicowane z różnymi ciekawostkami, na które może sam/sama być nie wpadł. Jeśli jednak się na to zdecydujesz, zrób sobie szablon z informacją "Poniższe informacje będą użyte w mojej książce lub opowiadaniu. Każde słowo tutaj zamieszczone może tez być dowolnie przez mnie zmieniane i usunięte. Jeśli chcesz je edytować rób to mądrze i nie czyń roszczeń do użycia ich w moich prywatnych projektach. Podpisano XYZ" Jeśli ukończysz jakiś artykuł, możesz zablokować możliwość jego edycji - opcja Zabezpiecz, ale musisz pamiętać o wybraniu odpowiednich parametrów. W razie czego służę pomocą ;)

     Wczytuję edytor...
  • Użytkownik Fandomu
     Wczytuję edytor...
Daj okejkę tej wiadomości
Przyznano okejkę tej wiadomości!
Zobacz kto dał okejkę tej wiadomości
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.