FANDOM


 • Czołem!

  Oto nowy rodzaj aktualizacji technicznych, który nazwałem dziennikiem wdrożeń. Będzimy się tutaj skupiać na wartych odnotowania wdrożeniach związanych z UCP.

  Skoro więc tutaj jesteśmy, oznacza to, że można już tworzyć nowe wiki na UCP! Istniejące wiki pozostaną na starych platformach Fandomu i Gamepedii do momentu, aż UCP będzie gotowe je przyjąć.

  Pierwsze wydanie stanowi dla nas formę „otwarej wersji beta” dla nowej platformy. Jest ono skierowane do bardzo prostych wiki z podstawowymi wymaganiami, aby pomóc nam zrozumieć jak nowa baza kodowa sprawdza się w normalnych zastosowaniach. Im więcej edytorów tym lepszej jaklości dane zbierzemy.

  Powtórzę to jeszcze raz: to NIE jest kompletne wydanie. Będziemy kontynuować wydawanie kolejnych funkcji wraz z postępem prac w Fazie 1 i oczywiście także będziemy naprawiać błędy w trakcie trwania Fazy 1 (następne kilka miesięcy) oraz później. Zmiany będą wydawane szybko.

  A oto kilka korzyści z aktualizacji do MediaWiki 1.33, które uznaliśmy za warte wyróżnienia:

  • Uprawnienia mogą wygasać. Chcesz nadać komuś uprawnienia administratora na czas swojego miesięcznego urlopu? Żaden problem: podczas nadawania uprawnień na MediaWiki 1.33 masz opcję nadania ich na pewien ogranbiczony czas. Gdy ten okres minie, uprawnienia automatycznie zostaną odebrane.
  • Ostatnie zmiany są znacząco usprawnione. Na przykład oferują opcję odświeżania zmian na żywo, która wcześniej była często dodawana w formie niestandardowego skryptu. Można także zapisywać w nich filtry bez konieczności resetowania ich i ustawiania za każdym razem.
  • Lepszy VisualEditor ze zmodyfikowanym przez nas wyglądem i poprawkami w UX. Więcej szczegółów na ten temat można znaleźć w blogu.
  • Dodatkowe opcje odnośnie listy obserwowanych. Na przykład można edytować swoją listę obserwowanych (nazywaną dawniej obserwowanymi stronami) bezpośrednio z poziomu strony Specjalna:Preferencje.

  Są także pewne znane problemy, które zamierzamy rozwiazać:

  • Możliwość administratorów do wybierania pomiędzy tablicą wiadomości a stronami dyskusji nie została w pełni zaimplementowana z powodu występujących problemów. Poprawka przyjdzie wkrótce, jednak do tego czasu może to dla was przestawić członek personelu.
  • Dodawanie filmów z poziomu edytora nie zostało zaimplementowane, jednak poprawka również jest już w drodze.
  • Lokalizacja została zmieniona względem tłumaczeń wypracowanych na Fandomie na przestrzeni lat w platformie z 1.19 na domyślne tłumaczenia MediaWiki 1.33, więc niektóre terminy wyświetlane nieanglojęzycznym użytkownikom mogły ulec zmianie.

  Zgodnie z obietnicą udostępniamy wam wiki, którą można traktować jak piaskownicę do zabawy z edytorem i innymi funkcjami.

  Jeśli napotkasz błędy, zgłoś je bezzwłocznie.

  Witajcie w UCP, przyszłości Fandomu.

    Wczytuję edytor...
Daj okejkę tej wiadomości
Przyznano okejkę tej wiadomości!
Zobacz kto dał okejkę tej wiadomości
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.