FANDOM


 • W tym tygodniu w dzienniku wdrożeń mamy dla was:

  Zmiany w interfejsie edytora na UCP

  Dzięki waszemu wspaniałemu feedbackowi, pracy projektowej działu Designu i niezawodnemu wykonaniu przez zespół inżynierów udało nam się odnowić to jak działa edytor, aby usprawnić doświadczenie płynące z edytowania.

  Zauważycie, że okno z opisem edycji zostało usunięte a akcje w nim dostępne znajdują się teraz na dole edytora, tak samo jak przycisk zapisywania edycji. Opis, podgląd zmian, podgląd strony, przycisk anulowania edycji oraz jej zapisywanie – wszystkie te opcje teraz znajdują się na dole ekranu.

  Wraz z tą zmianą narzędzie badania przystępności stron dla osób z niepełnosprawnościami w przeglądarce Firefox ocenia edytor na UCP jako przystępny. To kolejny krok w naszej drodze do platformy przystępnej dla większego grona użytkowników.

  Poprawka podświetlania składni

  Dzięki Himmarleinowi oraz innym bug z przełączaniem podświetlania składni został poprawiony i teraz możesz włączyć je z powrotem jeśli raz je wyłączyłeś w edytorze.

  JavaScript na wiki

  JS na wiki jest już dostępny! Jeśli twoja wiki jeszcze go nie ma, możesz poprosić o włączenie go poprzez formularz kontaktowy. Edycja: Napotkaliśmy pewien poważny problem z tą funkcją uniemożliwiający jej użycie. Spodziewamy się jednak, że zostanie szybko naprawiony!

  Aktualizacja dotycząca zmian nazw

  Unifikacja systemów logowania Fandomu i Gamepedii (dowiedz się więcej) wciąż trwa. Zeszłej nocy mieliśmy drobne problemy i w tej chwili zajmujemy się ich sprzątaniem. Wkrótce wszystko powinno być już gotowe, w efekcie czego jedno konto będzie działać na stronach Fandomu, Wikia.org oraz Gamepedii; dodatkowo dla użytkowników z Gamepedii możliwe będzie odłączenie konta od Twitcha po raz pierwszy od lat.

  Dziękujemy za waszą cierpliwość w tej kwestii. To bardzo trudny etap projektu UCP.

  A wkrótce…

  Pierwsza fala usprawnień Dyskusji zbliża się do etapu testów.

  Kontynuujemy prace nad blogami w wersji na UCP.

  Semantyczna MediaWiki przeszła wstępne testy kompatybilności.

    Wczytuję edytor...
  • Użytkownik Fandomu
     Wczytuję edytor...
Daj okejkę tej wiadomości
Przyznano okejkę tej wiadomości!
Zobacz kto dał okejkę tej wiadomości
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.