FANDOM


 • Oto mam dla was dzisiaj dawkę najważniejszych aktualizacji w ostatnim czasie. Zaczynajmy!

  Odznaczenia

  Odznaczenia zostały wdrożone na UCP! Jest to dokładnie to samo doświadczenie, które znasz ze starej platformy, jednak teraz napędza je technologia systemu oznaczeń znanego z Gamepedii. Odblokowuje to migrację wielu wiki ze starej platformy.

  W Fazie 2 bliżej przyjrzymy się tej funkcji i solidnie ją przebudujemy, aby lepiej spełniała swoje zadanie.

  Blogi

  Blogi są już dostępne na UCP! CI, którzy uważnie śledzą Discorda już o tym słyszeli, ale uznałem, że warto o tym wspomnieć :)

  Przegląd JS-u

  Problemy z przeglądem JavaScriptu finalnie zostały rozwiązane i można już prosić o włączenie niestandardowego kodu JS na wiki. Pamiętaj, że w celu włączenia tej funkcji musisz skontaktować się z personelem Fandomu.

  Strony wkładu

  Były pewne problemy ze stylami na tej stronie, które teraz zostały rozwiązane.

  Podkreślenia nagłówków drugiego stopnia

  Podkreślenie nagłówków już nie koliduje z infoboksami.

  Strony kontra klasy CSS

  Klasy CSS pozwalające na stylowanie tylko konkretnych stron zostały naprawione.


  Wkrótce

  Semantyczna MediaWiki przechodzi przez finalne testy, których zakończenie odblokuje migracje wiki, które korzystają z tego rozszerzenia na starej platformie. Prosimy pamiętać, że nasza polityka dotycząca włączania tego rozszerzenia się nie zmieniła i nie będzie ono włączane na żadnych nowych wiki.

  Dodatkowa uwaga

  Wraz z następną falą wiki, bannery informujące o nadchodzących migracjach do UCP będą włączane przynajmniej na dwa tygodnie przez samą migracją (z wyjątkiem szczególnych okoliczności). Jest to efekt feedbacku administratorów, którzy potrzebują nieco więcej czasu na przygotowania.

    Wczytuję edytor...
  • System odznak można przetestować na mojej testowej wiki :)

     Wczytuję edytor...
  • Te odznaki będą na wszystkich Wiki, czy tylko na centrum społeczności? 

     Wczytuję edytor...
  • Ani na wszystkich, ani na Centrum. O włączenie odznak na wiki administrator musi poprosić helpera lub napisać do personelu Fandomu ^^

     Wczytuję edytor...
  • Trochę bez sensu, że nadal trzeba prosić helpera czy personel Fandomu o ich włączenie. Powinno być jak dawniej, że odznaczenia mogły być włączane lub wyłączanie lokalnie przez administrację – tak, jak z resztą rozszerzeń.

     Wczytuję edytor...
  • Niestety to nie takie proste, Dawid. Opcja ta została wyłączona w 2017 roku ze względu na obawy dotyczące stabilności działania usługi. Nic mi nie wiadomo o planach na jej przywrócenie do panelu administratora. Przekazałem jednak ten feedback dalej :)

     Wczytuję edytor...
  • Rozumiem, ale w jaki sposób zlikwidowanie odznaczeń z panelu poprawiło stabilność? A tak poza tym, dziękuję. ;D

     Wczytuję edytor...
  • Nie chodzi o sam fakt obecności przycisku w panelu administratora, a o to co mogłoby się stać po jego wciśnięciu ;)

     Wczytuję edytor...
  • No tak, rozumiem. Tylko w jaki sposób objawiała się ta destabilizacja? Nigdy nie miałem z nią do czynienia. Czym różni się włączenie przez helpera, a czym lokalnie przez admina?

     Wczytuję edytor...
  • W pewnych określonych sytuacjach włączanie/wyłączanie odznaczeń mogło powodować poważne problemy na serwerach Fandomu. Celem tego ograniczenia było zapobieganie losowemu przełączaniu tego ustawienia na wiki, gdzie mogłoby to powodować problemy.

     Wczytuję edytor...
  • Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź i rozjaśnienie sprawy! ;D

     Wczytuję edytor...
  • Hej, jeśli chodzi o MediaWiki:

   Z góry dziękuję za odpowiedzi.

     Wczytuję edytor...
  • @Sara124 Pierwsze dwa pytania odnoszą się w sumie do tego samego, do systemu powitań na tablicach. Niestety nie znam przyszłości tej funkcji, jedyne co mogę polecić, to obserwowanie Centrum Społeczności, może coś się z czasem wyklaruje ^^

   Natomiast kwestia zakątka społeczności jest niezwykle mocno związana z istnieniem strony Specjalna:Aktywność na wiki i jak zapewne wiesz, strony tej nie ma już na UCP. Choć wielu użytkowników wyrażało tęsknotę po aktywności na wiki (będę szczery, dla mnie w znacznej mierze niezrozumiałą), to w pewnym sensie funkcję, jaką pełnił zakątek społeczności można odtworzyć używając komunikatu MediaWiki:Recentchangestext. Z grubsza w ten sposób wygląda to na przykład w ostatnich zmianach na GTA Wiki, gdzie oprócz linków, ostatnie zmiany wyświetlają też najnowsze ogłoszenia z wiki.

     Wczytuję edytor...
  • Ok, dziękuję za odpowiedź.

     Wczytuję edytor...
  • Żaden problem :)

     Wczytuję edytor...
  • Rail
   Rail usunął tę odpowiedź, ponieważ:
   Niezwiązane
   07:20, sie 21, 2020
   Odpowiedź została usunięta
  • Użytkownik Fandomu
     Wczytuję edytor...
Daj okejkę tej wiadomości
Przyznano okejkę tej wiadomości!
Zobacz kto dał okejkę tej wiadomości
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.