FANDOM


Wikia miesiąca medal

Takim znakiem oznaczamy Wikię miesiąca

Gdy przeglądamy różne wikie, któraś z nich może nam przypaść do gustu. Możemy zagłosować na nią tutaj, dzięki czemu możemy sprawić, że więcej Wikian ma szansę się o niej dowiedzieć.

Zasady głosowania i przyznawania tytułu

 1. Każdy zarejestrowany użytkownik może zgłosić jako kandydata dowolną wikię spełniającą zasady.
 2. Do głosowania można zgłaszać wikie posiadające co najmniej 50 artykułów i co najmniej jednego administratora, który w miesiącu poprzedzającym rozpoczęcie głosowania wykonał min. 25 zmian (nieusunięte edycje i zmiany w rejestrze).
 3. Jeżeli administracja wikii nie życzy sobie zgłaszania jej do konkursu, ma prawo zgłosić to tutaj, dodając linka do dyskusji, w której zostało to ustalone. Kandydatury takich wikii będą od następnego głosowania każdorazowo wycofywane. Wykreślenia z listy może dokonać administrator w każdej chwili.
 4. Nowe kandydatury można zgłaszać do dwudziestego dnia miesiąca (włącznie). Głosować można do przedostatniego dnia miesiąca (włącznie).
 5. Prawo głosu posiadają wszyscy użytkownicy Wikii z co najmniej 250 nieusuniętymi edycjami w przestrzeni głównej we wszystkich projektach Wikii i 2-miesięcznym stażem. Zabronione jest głosowanie pacynek i botów.
 6. Raz wpisanej nominacji nie można wycofać.
 7. Wikia, która nie została wybrana w głosowaniu, może być zgłoszona ponownie, jednak nie więcej niż trzykrotnie z rzędu.
 8. Jeśli dana Wikia zostanie Wikią miesiąca, może być zgłoszona ponownie do głosowania po 12 miesiącach.
 9. Tytuł Wikii miesiąca otrzymuje wikia, która podczas głosowania uzyskała największą różnicę głosów „za” i „przeciw”. W wypadku remisu, o wygranej decyduje całkowita ilość głosów, a jeśli i tu jest remis, przyznaje się dwa pierwsze miejsca ex aequo.
 10. Jeżeli żadna wikia nie otrzymała więcej głosów „za” niż „przeciw”, Wikia miesiąca nie zostaje wybrana.
 11. Gdy kilka wikii zostało zgłoszonych do głosowania, można zagłosować na każdą. Należy jednak pamiętać, że na każdą wikię można zagłosować tylko raz.
 12. Użytkownik może w trakcie głosowania zmienić głos.
 13. Zwycięska wikia (lub wikie, vide punkt 9.) zostaje wyróżniona na stronie głównej Centrum Społeczności, a także otrzymuje na miesiąc spotlight, niezależnie od warunków przyznawania spotlightów.
 14. Regulamin może być zmieniony po wcześniejszej debacie na stronie dyskusji. Zmiana regulaminu następuje w ostatnim dniu miesiąca z mocą obowiązywania od pierwszego dnia miesiąca następnego.
Nowe kandydatury można zgłaszać wyłącznie do 20. dnia miesiąca.

Kandydatury

Once Upon a Time Wiki

Skórki:
Nieskategoryzowane: stronyszablonykategoriepliki
Nieużywane: filmyszablonykategoriepliki
Przekierowania: podwójnezerwanewszystkie
porzucone stronypotrzebne kategoriebez linkównajkrótsze strony

Once Upon a Time Wiki to polska encyklopedia w całości poświęcona serialowi "Dawno, dawno temu" i jego pochodnym. Mam nadzieję, że startując w Wikii miesiąca wiki zyska choć trochę rozgłosu, dzięki czemu przywita także nowych użytkowników. W raportach panuje porządek, wyjątek stanowią jedynie elementy techniczne, takie jak szablony (np. szablon do ekspresowego skasowania) czy kategorie (np. Strony z odwołaniami do nieistniejących plików) - swoją drogą to chyba dobrze, że nie są używane. Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje zmian, dlatego też prosimy o argumentację swojego głosu na nie - gdybyś miał jakieś negatywne spostrzeżenia na temat wiki - abyśmy mogli to poprawić :)
 Rafi862   skontaktuj się    mój wkład   10:33, maj 1, 2016 (UTC)

Za Głosy na tak:

 1.  Rafi862   skontaktuj się    mój wkład   10:33, maj 1, 2016 (UTC)
 2. Light22 14:04, maj 1, 2016 (UTC)
 3. ProOskiTablica 16:36, maj 1, 2016 (UTC)
 4. Marchew (dyskusja) 20:06, maj 1, 2016 (UTC)
 5. Pyszne Placki (dyskusja) 09:35, maj 3, 2016 (UTC)
 6. DemonRipper 16:53, maj 4, 2016 (UTC)
 7. YorgonTablica-Edycje 17:19, maj 4, 2016 (UTC)
 8. JOE TD 11:17, maj 5, 2016 (UTC)

Przeciw Głosy na nie:

 1. Diode24q (dyskusja) 13:53, maj 1, 2016 (UTC) Mała czcionka, która może wygląda estetycznie, ale utrudnia czytanie. Do tego dochodzi to, co Wedkarski napisał.

Dyskusja Dyskusja:

Pierwsze co się rzuca w oczy: nazwa wiki nieprzetłumaczona, a URL i owszem. Nie pasują do siebie zupełnie. — Wedkarski @fandom 12:04, maj 1, 2016 (UTC)
Faktycznie, może i jest w tym mała rozbieżność... Ale sęk w tym, że zajęte są już adresy URL z oryginalną nazwą. Poza tym - według lokalnej, choć dość nielicznej społeczności - obecny adres jest dobry, tak samo jak nazwa wiki w oryginale.
Diode24q, dziękuję za opinię, lecz nie zgodzę się z tym, że obecna czcionka utrudnia czytanie. Jest rozmiaru 13px - tak jak przed wprowadzeniem Darwina. Ale niech będzie - zwiększyłem ją nieco.  Rafi862   skontaktuj się    mój wkład   14:30, maj 1, 2016 (UTC)
Zgodzę się z Wedkarskim, no bo przecież serial posiada swoją polską nazwę, którą będę widział oglądając go na Foksie. A tak poza tym, bardzo podoba mnie się design wiki. Marchew (dyskusja) 20:06, maj 1, 2016 (UTC)

Rozpocznij dyskusję Dyskusje o artykule Wikia miesiąca

 • Zgłaszam sprzeciw!

  5 wiadomości
  • Wedkarski napisał:(...) Po drugie będziesz miał kilka dodatkowych miesięcy (...) Minęło już 13 miesięcy. :v xD Może spróbujmy wznow...
  • Jestem za, ale to odkop
 • Zawieszenie Wikii miesiąca

  28 wiadomości
  • Wedkarski napisał(a): Cześć, Wikia miesiąca w obecnej formie jest prowadzona od niecałych 4 lat. Wyróżniliśmy tym samym około...
  • Wynik głosowania/dyskusji po 3 dniach: W związku ze zdecydowanym poparciem wyżej (21 OKejek + 15 pozytywnych wypowiedzi) Wikia miesi...
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.